Rendkívüli magyar szokás terjed a műanyag palackok visszaváltása helyett és mellett
Olvass tovább...
Ikonikus magyar épületet készítettek Kínában, és erről képünk is van.
Kínában van egy nagyon híres fesztivál, amelyet minden évben megrendeznek, és bizony rengeteg turistát és ottani lakost vonz évről évre, a korábbi becslések szerint 5-600 ezer ember is megfordulhat azon a fesztiválon, amely igazán egyedülálló, sőt, rendkívüli. A fesztiváltól nagyon sok videó is kering az interneten, hiszen sok turista már alapból úgy megy oda, hogy megörökítse az örökkévalóságnak, amit ott lát.
Hogy mi a pontos neve a nevezett eseménynek, amelyről Magyarországon nagyon kevés szó esik?
Harbin nevét is kevesen hallották itthon, pedig egy igazán nagy és népes városról van szó. Kína tizedik legnagyobb városa, fontos központ is, hiszen az észak-kínai Hejlungcsiang tartomány főváros. A 2020-as népszámlálás adatai szerint pedig többen laknak a városban, mint egész Magyarországon, hiszen a városban tíz milliónál is többen élnek.
Olvass tovább...
Az is érdekes fejlemény, hogy a várost 1897-ben alapították, méghozzá orosz építőmunkások, akik nagy számban telepedtek le a területen. Még a mai napig is nagyon erősek az orosz kulturális hatások, több intézmény is foglalkozik ezen tradíciók ápolásával. Harbin pedig tehát olyan elképesztő rendezvényeknek ad otthont, mint a jégfesztivál, ahol egy helyre kerülnek a világ legismertebb épületei rövid időre.
Az épületeket éjszakára megvilágítják különböző színekkel, így elképesztő látványban lehet részük azoknak, akik megnézik ezeket az építményeket. Minden évben újra kell építeni az egész parkot, amelynek a területe egyre nagyobb, már elérte a 800 ezer négyzetmétert is korábban. A fesztivál 2014-ben már a 30. évfordulóját ünnepelte, 2019-ben pedig egy magyar épületet is láthatott a nagyközönség, hiszen Budapest ikonikus épülete is felépült a területen.
A Halászbástyát láthatták rengetegen, több oldal szerint is a legnépszerűbb látványosság azok körében, akik Magyarországra látogatnak.
Íme felvétel a rendkívüli fesztiválról, a borítóképen pedig azt is láthatjátok, hogy nézett ki a Halászbástya a fesztiválon. Sajnos csak nagyon kevés felvétel található a magyar látványosságról a kínai havas közegben.