
Titokzatos idegen épületeket találtak a Nyugati pályaudvar alatt, ezért építették őket, most lehull a lepel
Olvass tovább...


Kevesen tudják és csak keresik az Északi pályaudvart, pedig tényleg létezett.
Budapesten három legendás pályaudvar, fejállomás van, amelyeket az egész ország ismer. A Nyugati, a Keleti és a Déli pályaudvar mellett azonban sokan keresik a titokzatos negyediket, az Északit, amely teljessé tenné a MÁV és Budapest elnevezés-rendszerét. Ám Északi pályaudvarról a hétköznapokban nem beszélünk. Ez a tény pedig sokak fantáziáját birizgálja.
De vajon régen létezett-e Északi pályaudvar és ha igen, ma is láthatjuk még, esetleg ma is létezik Északi pályaudvar, csak nem így hívják már, módosult az elnevezése?
Érdekesség, hogy sokan még a Nyugati és a Keleti pályaudvar titkos tereit sem ismerik, épp ezért mostanában nagyon sok videó kerül fel az internetre, amelyben az urbexesek megnézik ezeket a rejtélyes tereket, amelyeket csak nagyon kevesen láthatnak a hétköznapokban, esetleg csupán néhány nap van az évben, amikor bizony megnézhetjük ezeket, mi is készíthetünk urbex-videókat.

Olvass tovább...
A három nagy fejállomás a nevét érdekes módon kapta, hiszen ezek közül az első a Déli volt, vagyis annak az elődje. A nevét pedig a Déli Vaspályatársaságról kapta. Ebbe az irányba közlekedő járatok indultak innen, vagyis a mai Horvátország felé indultak innen a vonatok. A Nyugati és a Déli is az induló vonatok menetirányáról kapta a nevét. A Keletiből indultak így többek között Erdélybe a vonatok Budapestről.
A válasz röviden az, hogy igen. Hosszabban pedig úgy hangzik, hogy van Északi pályaudvar, ám nem úgy hívják. Budapest-Józsefváros nevet kapta az északi menetirány kiszolgálója.
Érdekesség az is erről a vasútállomásról, hogy a MÁV első pályaudvara volt, amelyet a társaság elődjének államosításakor, 1867-ben adtak át a forgalomnak. Az 1900-as évektől hívták Északi pályaudvarnak. Sokáig csak kizárólag teherpályaudvarként működött.

Olvass tovább...