promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ha ide foglaltál szállást, jobb ha áttervezed a nyaradat

Ha ide foglaltál szállást, jobb ha áttervezed a nyaradat

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Gasztro & Utazás
Kategória fejléc

Csábító fotók és mindenki által ismert látványosságok, de valóban itt töltenéd el legszívesebben a nyaralásodat?

Mosolygó turisták, gyönyörű és híres épületek, tengerpartok, műremekek. Ki ne vágyna a tökéletes nyaralásra? A marketingvideók és a valóság azonban sokszor igencsak távol állnak egymástól. Már most szólunk, ezek a népszerű európai nyaralóhelyek nem biztos, hogy a legjobb választások azok számára, akik nyugalmat szeretnének.

Franciaországban, Spanyolországban, Olaszországban és Görögországban is akadnak ugyanis olyan helyszínek, melyek rejtett gyöngyszemekből a turizmus ömlesztőtégelyévé váltak, és nem a szó pozitív értelmében.

Ezek a nyaralások igazi „turistacsapdák” lehetnek

Franciaországban említhetnénk akár Párizst is, a lista első helyén azonban mégis St. Tropez szerepel, amelynek nyáron meghússzorozódik a lakossága. A szezonon kívül aprócska települést nyáron valósággal elözönlik a turisták. A szűk utcák zsúfoltak, az árak magasak, a hangulat pedig egyáltalán nem olyan, mint egy 60-as évekbeli romantikus filmben.

Spanyolországban Sevilla vesztett rengeteget korábbi bájából, az andalúziai gyöngyszem belvárosi részein már többségében vannak a szállások, a nyüzsgés hatalmas, és szűnni nem akaró. Nem véletlenül korlátozták tavaly az Airbnb-s lakások számát jelentősen.

Velencében is tudnának mesélni a turizmus árnyoldalairól, és hiába szednek már évek óta belépőt a városba, ez sem tartja vissza az embereket. Görögországban Mikonosz lett a negatív példa, ahol illegális építkezésekkel próbálják meg még inkább kiaknázni a tömegturizmusban rejlő pénzt.

Szantorini sincs sokkal jobb helyzetben, a helyiek pedig kerülik a szigetet, mondván annyira lehúzós, hogy csak a turistákat lehet ezzel beetetni.

A tömegturizmus ellen fordulnak a lakosok

Habár sokak szállást biztosítanak, mások szolgáltatásokat, és szó szerint a megélhetésük múlik ezen, a tömegturizmus egyre több bosszúságot okoz, és manapság már számos módon korlátozzák a sok esetben fékeveszett látogatókat, hogy érvényesülhessen az élni és élni hagyni elv.

De mi van azokkal a turistákkal, akik inkább kerülnék a tömeget? Nekik mutatunk most egy hasznos videót: