
Horrorisztikus állat tartja rettegésben a balatoni várost, rosszul lett aki látta
Olvass tovább...
A mai napig nincs magyarázat a jelenségre.
Felfoghatatlan, ám igaz tény az, hogy kevesebbet tudunk a mélytengerről, mint a világűrről. Olyan titkokkal teli világ ez, aminek csak egy nagyon kis részét sikerült felfedeznünk, de évről évre kerülnek elő olyan fajok, aminek a létezéséről még a tudósok sem tudtak. A már ismert fajok viselkedését is nehézkes megfigyelni: alapos felkészülés, drága felszerelések és hatalmas szerencse kell ahhoz, hogy sikerrel járjanak a kutatók, arról nem is beszélve, hogy az időjárás s a veszélyes ragadozók is nehezítik a kutatómunkát.
Olvass tovább...
Időről időre felmerül a pletyka, hogy a mélytengerben élhetnek Megalodonok, ahogy abban sem biztosak, hogy minden dinoszaurusz valóban kihalt-e. A tengerészlegendák központi szereplői a sellők, de gyakran rémisztgették egymást hatalmas, ház méretű polipokkal és tintahalakkal is. Van azonban egy faj, akiről még egy regény is született és igazi vérszomjas ragadozókként van számon tartva: ez pedig az ámbráscet.
A különös külsejű ragadozónak nagyon rossz híre van, állítólag több hajó elpusztításáért felelős és számtalan rémmesét kreáltak rólaa. De mit is kell tudni erről a hatalmas, rémisztő bálnafajról?
Amikor a bálnáknak pihenniük kell, vesznek egy mély levegőt és körülbelül 15 métert merülnek le, majd tökéletesen függőleges helyzetbe pozícionálták magukat. 10-15 percig nyugodtan alszanak és 5-6 bálna verődik össze csoportokba, feltehetőleg azért, hogy védelmezzék egymást. Senki sem tudta, hogy a bálnák függőlegesen alszanak, amíg egy 2008-as tanulmány nem dokumentálta ezt a viselkedést. Ráadásul senki sem készített igazán jó fotókat erről a jelenségről egészen 2017-ig. Stephane Granzotto francia fényképész bálnákat dokumentált a Földközi-tengeren egy róluk szóló könyvéhez, amikor találkozott ezekkel az alvó bálnákkal.
A merülésről és a misztikus, szinte hipnotikus bálnákról készített felvételeket itt nézheted meg, itt dokumentálták először a több tonnás állatok alvását:
Olvass tovább...
Forrás: Facebook