Azt hiszed egészséges, közben pedig nagyon káros - íme az igazság az extrudált kenyérről
Olvass tovább...
Néhány éve terjedt el hazánkban, az egészségügyi hatásairól mostanában érkeznek hírek.
A legtöbb trend kis hazánkba külföldi influenszerektől érkezik, most pedig ismét bebizonyosodott, hogy nem feltétlenül jó az, ha a gyermekünk innen tájékozódik arról, hogy mi a menő, mit szeretnek mások, ugyanis újabb népszerű dologról derült ki, hogy igazán káros is lehet az egészségre. A közösségi média a gasztronómiát is formálja, elég csak a néhány hónapja a semmiből berobban dubai csokira gondolni. Előtte a kocka alakú fánk hódította meg a világot, de így ismerhettük meg a ma már itthon is nagyon elterjedt bubble teát, vagy a buborék teát.
Olvass tovább...
Ázsiai mintára árulják és kifejezetten hívogató a termék és a csomagolása is: ma már számtalan helyen lehet kapni és legtöbbször iskolás korú fiatalok ücsörögnek bent a barátaikkal, ők kortyolgatják a személyes ízesítésre szabható, csodás színekben pompázó italt, akár iskola után minden nap. Pedig a rendszeres fogyasztás komoly egészségügyi károkat rejt magában, csak úgy, mint az alkohol, vagy az energiaital, amelyekről már jóval régen megállapították, hogy nem tesz jó az emberi szervezetnek.
Egy 20 éves nő szinte minden nap fogyasztott ebből az italból, ennek köszönhetően majdnem 300! vesekövet találtak a szervezetben, míg egy nő gyomra nem tudta lebontani a teában található buborékokat, így a 14 éves lány gyomrában felhalmozódó közel 100 gyöngyöcske székrekedést okozott.
Olvass tovább...
A terméket érdemes mértékkel fogyasztani és mi magunknak is és a gyermekeknek is főképp a vizet kellene folyadékbeviteli forrásként alkalmazni. A tea annál veszélyesebb, minél több cukrot, krémesítő összetevőt és keményítős gyöngyöt tartalmaz.
Dr. Leanne Leong a kórház nefrológiai osztályának orvosa elmondta, hogy a teában található buborékok tápiókakeményítőből készülnek és bemutatta, hogy ez milyen hatással van a szervezetre: a buborékteának agas a kalória- és cukortartalma, ezáltal a glikémiás indexe is. Így hozzájárulhat az elhízáshoz, cukorbetegség kialakulásához, a magas vérnyomáshoz, de veseproblémákat is okozhat. De a benne található koffein sem túl egészséges.
Érdemes tehát visszafogni a fogasztását és helyette egészséges, alternatív folyadékforrásokat keresni. Amennyiben érdekel, hogyan készül pontosan a buboréktea, azt itt tudod megnézni:
Forrás: Glamour