Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is

Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Politika mindenhol
Ahogy közelednek a választások, a közéletet egyre inkább átszövi a politika. Bármerre nézünk, kampányüzenetek, viták és újabb ügyek kerülnek napvilágra. Az elmúlt hetekben különösen sok szó esett Hatvanpusztáról, arról a birtokról, amely Orbán Viktor édesapjához, Orbán Győzőhöz köthető.
A területet övező találgatások és kritikák nyomán maga az idősebb Orbán is megszólalt: egy interjúban úgy fogalmazott, hogy mindez nem más, mint egy mezőgazdasági terület, az ellenzéki oldal képviselői viszont - enyhén szólva - vitatták ezt az állítást.

Kiderült a szegedi BYD gyár orbitális titka, innentől másként tekintünk rá
Olvass tovább...
Humorista a levegőben
A téma azonban nemcsak a politikai sajtót, hanem a könnyedebb műfajokat is elérte. Rekop György humorista nemrégiben egy különleges mutatvánnyal rukkolt elő: repülővel szállt el Hatvanpuszta fölött.
A gépet Deák Olivér pilóta vezette, aki felajánlotta neki a sétarepülést. Az útvonal Pusztaszabolcs felé indult, majd Siófok felé vették az irányt, átszelték a Balatont, Tihany felett fordultak vissza, végül a hírhedtté vált birtok felé kanyarodtak.
A humorista a videóban azt is elmesélte, hogy életében először ült ilyen kisrepülőben, így számára már az élmény önmagában is izgalmas újdonság volt.

Egy dán fiú olyan szót használt a magyarokra, amit mi sosem tennénk
Olvass tovább...
De mi van a zebrákkal?
A repülés közben természetesen a kamerák is forogtak. A felvétel tanúsága szerint a fentről nyíló panoráma lenyűgöző volt, ám a sokat emlegetett egzotikus állatokat, így például zebrákat nem sikerült megpillantaniuk a földön.
A felvétel talán legérdekesebb része talán mégis az, amikor Rekop György a pilótával beszélget a pilótaságról - mégis csak egy olyan tevékenységről van szó, amit igen kevesen művelnek.
A beszélgetés során még az is kiderült, mi történne, hogy a humorista a rádión bekiabálná a légiforgalom-irányításnak, hogy "Allahu akbar" - ezúttal tényleg érdekes felvétel készült, a hozzászólások alapján az emberek tetszését is elnyerte a különleges mutatvány.
A teljes videó itt megtekinthető:
