.jpg?crop=2019,832,-2,0&width=386)
Olaszországban ezt a nevet kapta a Hunyadi-sorozat, azonnal belesápadunk
Olvass tovább...
Erre az összesfüggésre nem számítottunk.
Mint azt tudjuk, hogy a magyar néplélekben különleges helyet foglal el a Reszkessetek betörők - valami rejtélyes okból kifolyólag körülbelül annyira hozzátartozik a karácsonyhoz, mint a nagymama bejglije.
Nemrégiben mint az Hadházy Ákos bejegyzéséből kiderült, sok Kevin-rajongó álmát váltotta valóa Mészáros Lőrinc és Várkonyi Andrea, new yorki kiruccanásuk alkalmával ugyanis pont abban a szállodában szálltak meg, ahol a sorozat második részének több jelenete is játszódik.
A szálloda az egyszerű neve ellenére (Plaza Hotel) nem mondható éppen olcsónak, a napi szobaárak 400 ezer és 1,7 millió forint között mozognak, a szállás pedig tudatosan épít a filmre is, kapható ugyanis Kevin fagylaltkehely szerény 500 dolláros áron.
Olvass tovább...
Bár a film csak érintőlegesen kapcsolódik a magyar kultúrához, a szállodának magának van komolyabb kulturális vonatkozása is, mint az Nyáry Krisztián közösségi médiában közzétett írásából kiderül.
A Pál utcai fiúk sokkal hamarabb volt menő itthon, mint a Reszkessetek betörők, Molnár Ferenc így tulajdonképpen az egyik legolvasottabb magyar írónak számít, emigrációja alat pedig 12 évig pontosan ebben a hotelben lakott.
Olvass tovább...
Molnár amerikai éveiről bajosan állítható, hogy boldogan teltek volna: az írót állandó honvágy gyötörte, titkárnője öngyilkos lett, ő maga pedig egyre rosszabbul érezte magát, amiről írásaiban is beszámolt.
A város állandó nyüzsgése, a zaklatott ritmus, ami másokat elbűvölt, őt inkább fojtogatta. Egy idő után már a Plaza szálloda környékét sem hagyta el, még kedvenc olasz éttermét, a Macario-t is úgy választotta, hogy odáig eljuthasson anélkül, hogy le kellene lépnie a járdáról. Tartott attól, hogy a város gyors tempója egyszer szó szerint elsodorja - szinte babonásan hitte, hogy ha valaha átkel az úton, az végzetes lesz számára.
A halála is a szállodához köthető, ugyanis a hoteszobában lett rosszul, ahonnan a mentők elvitték egy olyan kórházba, amilyen messzire évek óta nem ment, ám az orvosok már nem tudták megmenteni az életét, A Pál utcai fiúk írója 1952 április 1-jén örökre lehunyta a szemét.
Nyáry Krisztián bejegyzése: