
Magyar turista tévedt be a bukaresti gettóba, élő zombikkal találkozott, a kamera rendkívüli dolgot rögzített
Olvass tovább...
Sokan éreztek együtt a bejegyzés alatt.
Schmuck Andor ismét ellátogatott a Fiumei úti sírkertbe, ahol egykori barátja, dr. Pánczél Zoltán Tibor, máltai lovag és tiszteletbeli konzul nyugszik. A sír több dolog miatt is különleges: nemcsak díszítése miatt - szabadkőműves jelkép látható rajta -, hanem azért is, mert Schmuck Andor neve is ott áll a grániton.
Barátja kívánságára még életében megígérte, hogy halála után mellette helyezik örök nyugalomra, így a sírkőre már most felkerült a neve.
Olvass tovább...
A politikus-üzletember most is posztolt a helyszínről. A fényképhez mellékelt gondolatában így fogalmazott:
„A síromnál állva tudom, hogy farkasszemet nézek a halállal, de rengeteg tervem van. Nem félek és nem panaszkodom. A többit majd meglátjuk.”
A mondat egyszerre tükröz elszántságot, elfogadást és jövőbe vetett hitet - mintha a sír nem csak végállomás, hanem kiindulópont is lenne. Schmuck ezzel nemcsak barátja emléke előtt tiszteleg, hanem önmagát is emlékezteti: az élet most zajlik és még nem ért véget semmi.
Olvass tovább...
A sírt díszítő szabadkőműves jelkép a kettejük közötti szellemi kapcsolatot is szimbolizálja: közös értékeket, filozófiát, hűséget és ígéretet. Schmuck Andor gesztusa mindenképpen túlmutat a baráti viszonyon - az emberi kötődés örök nyomát hagyta a kőbe vésve.
A politikus életigenlő hozzáállása és halállal szembeni bátor kiállása sokak számára inspiráló lehet, akárcsak barátja latin nyelvű sírfelirata - a "Non sunt ex" jelentése "itt nem nyugszik'.