promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Nagy könnyítés érkezett az adózóknak, csak egyetlen számot kell beírni

Nagy könnyítés érkezett az adózóknak, csak egyetlen számot kell beírni

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Belföldi hírek
Kategória fejléc

Ennyire egyszerűen igényelhetjük NAV-tól, akinek fizetendő adója van, annak jó tudni erről.

Hamarosan itt az adóbevallás ideje, a NAV Ügyfélkapu+-on vagy a Digitális Állampolgárságon keresztül elérhető felületén pedig már rendelkezhetünk az 1%-ról és átnézhetjük a bevallásunk tervezetét is, amiből kiderül, hogy kell-e adót fizetnünk, esetleg igényelhetünk-e vissza a NAV-tól. Bármelyik eset is áll fenn, érdemes tájékozódni az adóhivatal közleményéből, amiben fontos információkat osztanak meg.

A NAV online rendszerében, az eSZJA-ban a legegyszerűbb intézni adóügyeinket, itt ugyanis rögtön a tervezet megnyitásakor láthatjuk, hogy van-e fizetendő. Ebben az esetben automatikusan felhívja a figyelmet a részletfizetés lehetőségére.

Ekkor érvényesíthető a részletfizetési lehetőség

Amennyiben a tartozás nem haladja meg az 500 ezer forintot, úgy a jövedelmi helyzet elbírálása, vagy bármilyen más, egyéb dokumentum benyújtása nélkül igényelhetjük a 12 havi pótlékmentes részletfizetést.

A tavalyi évben csaknem 15 ezren döntöttek a részletfizetés mellett, amely egyetlen kattintással elérhető, nincs külön nyomtatvány, az a részletfizetési lehetőség ráadásul nem az egyetlen könnyítés.

Elég megadni a bankszámlaszámunkat

Akiknél az adóbevallási tervezetben visszaigényelhető adó szerepel – például akkor is előfordulhat ilyen, ha év közben nem kérte azt a munkáltatótól az első házasok, vagy a személyi/családi kedvezmény érvényesítését – annak csupán a bankszámlaszámot vagy a postacímet kell megadnia a kiutaláshoz, attól függően, hogy milyen módon szeretné megkapni a pénzt. A NAV ebben az esetben a bevallás véglegesítésétől számított 30 napon belül utalja át a visszajáró adóösszeget.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal felhívja továbbá a figyelmet arra is, hogy aki még nem regisztrált az Ügyfélkapu+ felületére vagy nem használja a Digitális Állampolgárság alkalmazást, annak érdemes megfontolnia a használatát, hiszen így azonnal, elektronikus módon megtekinthető a bevallási tervezet, melynek benyújtási határideje május 20.