
Bekeményítettek a balatoni büfék, nem tűrik el ezt a vendégeknek többet
Olvass tovább...
Sajtótájékoztatót tartott a miniszter, a magyar gazdaság kilátásairól beszélt.
A legfrissebb előrejelzések és számítások szerint egyelőre még várni kell a magyar gazdaság fellendülésére. A Nemzetközi Valutaalap, az IMF módosította az előrejelzését, az idei évre jósolt 3%-os gazdasági növekedés helyett most már csak 1,5%-ot jelez az idei évre.
Sajnos azonban nem csak az IMF borúlátó: Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter tegnap tartott sajtótájékoztatót, ami nem sikerült túl optimista hangvételűre. A miniszter bár nem használt erős szavakat, a nyilatkozatból érződött, hogy nem túl rózsásak a kilátások.
Olvass tovább...
A miniszter a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az első negyedévben volt egy kis gazdasági növekedés, ami mellett tapasztalható egy "picivel gyengébb" (a nemzetgazdasági miniszter szavai) kiskereskedelmi forgalom az "infláció és a húsvéthatás miatt".
Nagy Márton ezután tovább folytatta az elemzését, miszerint sajnos még nem jött el a várva várt stabilizáció - a nemzetgazdasági miniszter szerint az ember azt gondolhatná, hogy "lehet, hogy rózsaszín felhőket kergetünk, de ilyen erős gazdaság mint Németország és az Európai Unió és az ennek kitett Magyarországnál van egy stabilizáció, vagy legalábbis eljutottunk a gödör aljára". A következő gondolatában kifejtette, hogy a gödör alját még nem látjuk sajnos.
Olvass tovább...
Az ATV stábja megszólaltatta Bod Péter Ákos korábbi jegybankelnököt is, aki stagflációtól tart és az infláció további emelkedésétől. Szerinte a kormányzati intézkedések, mint például az árrésstop csak eltolják a problémát, később pedig újakat teremtenek.
A volt jegybankelnök attól tart, hogy az inflációt majd az fogja megfogni, hogy az embereknek egyszerűen nem lesz pénze vásárolni, ami a kereslet csökkenését fogja maga után vonni, ebből következően nem tudnak majd növekedni az árak.
Nagy Márton emellett azt is bejelentette, hogy marad az árréstop, sőt, minden bizonnyal kiterjesztik majd további termékre is, például alapvető háztartási és higiéniai cikkekre is.
Videó a sajtótájékoztatóról és Bod Péter Ákos nyilatkozata: