
Elhagyatottan áll a magyar pusztaságban egy több száz millió forint értékű épület, most megmutatták mi rejtőzik az egykori gyárban
Olvass tovább...
Kihalt szobák, recsegő falak, foszladozó plafon és egy légkör, amitől a levegő is megfagy. Mi történt itt, és miért vált a hely a kíváncsiság és a borzongás célpontjává?
Borsod szívében, a tapolcai strand közelében egy szellemjárta szálloda magasodik– vagy inkább omladozik – amely egykor vendégekkel volt tele, mára azonban csak por, csend és a múlt lüktető nosztalgiájának hangulata érződik.
Az egykoron legendás Hotel Juno elhagyatott folyosói hosszan kígyóznak a romos falak között, a plafon foszladozó maradványai groteszk csíkokban lógnak a levegőben, a sejtelmes szobákban pedig az ikonikus, dombornyomott, fakerettel alkotott televíziók sokat tudnának mesélni az akkori életszínvonalról.
Aki valaha már felfedezte az apokaliptikus ikonszállodát, biztosan megáll egy pillanatra, amikor az omladozó mennyezetű hallba lép. A plafonról lelógó, poros csillárok kísérteties fényben játszanának, ha még bármilyen működő áramforrásra lehetne csatlakoztatni. A hely atmoszférája olyan, mintha egyenesen a Silent Hill forgatásáról mentették volna meg a szobákat – csak a sűrű köd hiányzik a teljes élményhez.
A Hotel Juno tíz emeletnyi elhagyatott szobával és folyosóval rendelkezik, amelyek ha már nem szolgálnak ugyan igényes pihenőhelyként, arra biztosan alkalmasak, hogy a vakmerő látogató ösztönösen hátraforduljon, ha véletlenül lépteket hall a sajátján kívül – még akkor is, ha tudja, hogy egyedül van. - Itt fontos megjegyezni, hogy ha jogtalanul tartózkodsz az épületen belül, rendőrségi feljelentést is tehetnek ellened.
Az egykori recepció viharverte pultrésze még áll, bár mögötte már nem fogad senki, aki a szobakulcsokat osztogatná. A valaha fényűző étkező most csupán törött székek és összedőlt asztalok káosza, a sötét sarkokból pedig olyan mintha maga az idő nézne vissza rád.
Egy biztos: ezt az épületet éjszaka egyedül nem érdemes felfedezni. Nem mintha bárki visszatartaná a kíváncsi látogatókat, de az ember ösztönösen érzi, hogy ez a hely többet látott, mint amennyit elmesélni képes.
Olvass tovább...
Ha már a Hotel Juno újrahasznosításán gondolkodunk, három dolog biztosan sikert aratna: abban az esetben, ha nem tervezik a szálloda felújítását, airsoft pályának tökéletes komplexum lehetne, ahol a hosszú folyosók és elhagyatott szobák taktikai csatatérré változnának, kizárólag abban az esetben, ha vandálkodásra utaló jeleket nem hagynak hátra a versenyzők.
De ha egy apokaliptikus horrorfilm forgatására keresnek helyszínt, akkor sincs szükség túl sok díszletmunkára – minden adott, hogy egy igazi kísértetsztori bontakozzon ki a képzeletet ingerlő falak között, de itt is érvényes a szabály, hogy az eredeti díszlet épségét minden esetben kötelező tiszteletben tartani!
Természetesen, tisztelettel kell bánni az épület múltjával is, hiszen valaha az ikonikus borsodi hotel a turisták és látogatók paradicsomaként szolgálta ki a pihenni vágyó utasokat. Ma már csak az emlékek maradtak, no meg a hosszú, kietlen, nyomasztó folyosók, a képeket elnézvén az embernek valahogy mindig az az érzése támad, hogy nincs egyedül…
Tegyük fel, hogy ha ennél nagyobb távlatokban szemléli az árnyékká vált üdülőhelyet egy épület vállalkozó.
Egy modern, de a múlt hangulatát megőrző szállodaként, egy különleges tematikájú boutique hotelként vagy akár egy kalandpark részeként is visszanyerhetné egykori fényét.
Az épület adottságai adottak, hogy egyedi élmény helyszínné váljon, akár egy rejtélyes szabadulószobával vagy egy misztikus tematikájú panzió részleggel is bővíthetnék, amely az eredeti épület történetére is reflektálhatna.
A lehetőségek tehát adottak – csak az a kérdés, hogy ki látja meg benne a jövőt, illetve meglátja-e.
Ha bátornak érzed magad sem érdemes megkockáztatni a látogatást, ugyanis a régmúlt létesítményt magánterületté nyilvánították, ahol ha jogtalanul tartózkodsz, rendőrségi feljelentést is tehetnek ellened.
Az alábbi videóban az egykori híres Hotel Juno termeinek és szobáinak bemutatására invitál az elszánt operatőr:
Olvass tovább...