![Titokzatos kis kunyhó tartja lázban Veszprém vármegyét, az erdő mélyén rejtőzik nem messze a Balatontól](https://images.promotions.hu/article/125655/1731620019_ajka-titkos-erdei-olvasokabin-urbex-balaton-magyarorszag.jpg?crop=1800,742,0,72&width=386)
Titokzatos kis kunyhó tartja lázban Veszprém vármegyét, az erdő mélyén rejtőzik nem messze a Balatontól
Olvass tovább...
Régóta senki nem tette be oda a lábát, aztán feltárult az ajtó.
Tovább dübörög a magyarországi urbex sorozatunk és egyik kedvenc felfedező csapatunk ismét egy szuperizgalmas helyszínre látogatott el. A helyszín most azért igazán különleges, mivel kivételesen tudjuk, hogy pontosan hol található: bár a kockázat nem nagy, 2016-ban ezt elbontották. Aki követi az urbexes tartalmakat, az tudja, hogy pontos címet soha, semmilyen esetben sem adnak ki, maximum egy szűk körben, egymás között. Ennek oka a helyszínek tisztelete, amit minél inkább szeretnének eredeti formában megőrizni és ezt nem tudnák garantálni, ha a felfedezések címei nyilvánosak lennének.
Olvass tovább...
Budapest egyik legszebb részén helyezkedik el a hatalmas épület: a Városligetben, mely korábban számtalan vásárnak adott otthont. 77 évig tartották a vásárok központjának. Itt volt a Budapesti Nemzetközi Vásár, ismertebb nevén a BNV. Kisebb kihagyás után 1960-ban újabb pavilonok építésébe kezdtek, ekkor épültek a Hungexpo épületei is. Végül az épület Budapestre költözött, ezt pedig a Liget Budapest Projekt részeként lebontották.
A képeket, melyeket a Hungexpoban készítettek, itt nézhetitek meg:
Miután a Hungexponak megszűnt a vásár jellege, akkor az üres helyekre irodákat, raktárakat, kerthelyiséget, vendéglátóipari egységet, parkolót és utakat hagytak hátra. Ezek lebontásával majdnem 10000 négyzetméter hasznos területet szereztek, melyet főként füvesítettek, egy részére pedig a Magyar Zene Házát húzták fel. Ennek építése a Hungexpo lebontásával kezdődött, azóta pedig már teljesen átalakult a Városliget látképe: de a régi Hungexpora nagyon sokan emlékeznek. Így azonban, ahogy a videóban bemutatják, nagyon kevesen láthatták.
Természetesen videóra is felvették a felfedezést, az izgalmas helyiségek, a hátra hagyott tárgyak és jó sok információ a helyről ebben a videóban található:
Olvass tovább...
Forrás: welovebudapest