Mi történik? Tele lett az internet Magyar Péterről szóló, furcsán dicsőítő videókkal, de kizárt, hogy ennek örülni fog a Tisza Párt elnöke
Olvass tovább...
Ki nem állhatják az emberek, mégis az egész ország használja, mi az?
Erre a találós kérdésre valószínűleg mindenki tudja a választ. A REpont automaták finoman fogalmazva sem arattak osztatlan sikert a lakosság körében, és ennek nem az újrahasznosítás vagy a környezettudatosság elutasítása az oka, sokkal inkább a rendszer bukdácsolása, a sokszor hosszas várakozási idő, és persze az emberek türelmetlensége.
Ugyanakkor mindent meg lehet szokni, főleg ha azért pénzt kapunk (és főleg ha azt már egyszer kifizettették velünk). Az automaták és az emberek közötti különös kompromisszum legbiztosabb pontja az az 50 forint, amiért a legtöbb magyar lehajol, és csendben tűri, hogy percekig álljon egy zsáknyi műanyagpalackkal egy bolt bejáratánál. A helyzet kissé kényszeredett, ám – ha magyarosan is – működik.
Olvass tovább...
Sőt, nem csak működik, de rekordokat is döntöget a palackvisszaváltás, legalábbis a MOHU legfrissebb beszámolója szerint. Mint az MTI idézte:
„Karácsony és újév között több napon is 10 millió felett volt a napi visszaváltások száma, ami megdöntötte az eddigi augusztusi 8 milliós rekordot”
– a bevezetés óta pedig már az egymilliárdos álomhatárt is átlépte a visszaváltott palackok száma.
A nem mindennapi statisztikában több érdekesség is olvasható, például hogy Borsod vármegyében váltották vissza a legtöbbet Budapesten kívül, ahol az elmúlt hónapokban mintegy 180 millió alkalommal húzta be a futószalag a műanyag, alumínium és üvegpalackokat.
Olvass tovább...
Szombaton viszik vissza a legtöbbet az országszerte 4500 helyen biztosított pontokra, melyek harmada úgynevezett kézi REpont, tehát automata híján az alkalmazottak veszik át a palackokat. A MOHU célja, hogy tovább növekedjen a visszaváltási helyek száma, amire amúgy szükség is van, hiszen a jóval alacsonyabb lakosságú Szlovákiában is több automata van, mint Magyarországon.
Ehhez azonban személyzet is kell, hiszen a mindennapi üzemeltetés, vagyis az automaták tisztítása, környezetük rendben tartása, a gépek ürítése a boltok feladata, ez pedig sokszor gondot okoz. A MOHU azonban kiemelte, hogy minden visszaváltott palack után kezelési díjat fizet az üzleteknek.
Ezekkel a kihívásokkal kell megküzdenie a boltoknak: