A saját számlájáról akart pénzt felvenni a nő, a banki dolgozó arcon röhögte, készpénz helyett egészen mást kapott
Olvass tovább...
A színész beleszeretett a fővárosi épületbe, más országban hasonlót sem látott.
John Malkovich, a kétszeres Oscar-díjra jelölt színész és rendező, nem csupán lenyűgöző előadásaival, hanem kifinomult művészi érzékenységéről is híres, így bizony nagy elismerés volt a magyar építészek felé a világhírű művész idei gesztusa.
Az idén nyáron Budapesten járt Malkovichot annyira lenyűgözte a Magyar Zene Háza, hogy ittjártakor azonnal eldöntötte, ebben a térben szeretne színpadra vinni egy darabot.
Olvass tovább...
2024 nyarán Malkovich egy magánút során járt a fővárosban, ennek során fedezte fel a Magyar Zene Házát, és azonnal magával ragadta a hely. A Városliget fái között rejtőző, díjnyertes épület harmonikus összhangban áll a természetes környezetével, miközben a legmodernebb építészeti és technológiai megoldásokat ötvözi.
A színészt különösen rabul ejtette találta a ház multifunkcionalitása: a koncerttermek és a kiállítótér mellett a Hangdóm, azaz a 360 fokos audiovizuális élményt nyújtó tér nagyon inspiráló benyomást tett rá.
Olvass tovább...
Malkovich ígéretéből pedig valóság is lett, Anastasya Terenkova zongoraművésszel közösen alkotta meg a legújabb produkcióját. A színpadi mű, mely Roberto Bolaño chilei író írásán alapul, november 17-én és 18-án került színpadra a Magyar Zene Házában.
Az előadás, The Infamous Ramirez Hoffman (A hírhedt Ramirez Hormann) címmel, 2022-ben debütált, és igazi összművészeti alkotás: zene, az irodalom, valamint a színház műfajait ötvözi. Több hangszer is megszólal a darabban: zongora, hegedű és bandoneón (ez egy dél-amerikai harmonika-fajta) hangja áll össze Roberto Bolaño szövegeivel, Malkovich érzelemgazdag tolmácsolásában.
A produkció Bolaño La literatura nazi en América (Náci irodalom Amerikában) című művének utolsó fejezetét dolgozza fel, amely egy nemzetiszocialista költő és repülőgép-pilóta történetét meséli el. A mű irodalmi érdekessége, hogy fiktív szélsőjobboldali művészek életét ábrázolja enciklopédikus formában.
A szöveg erejét Terenkova és kamaraegyüttesének zenei repertoárja fokozza, melyben zeneszerzők széles palettájáról válogat: Piazzolla, Vivaldi, Richter és Satie művei is hallhatók a darabban. John Malkovich hangja „negyedik hangszerként” teszi teljessé az élményt, egyedülálló atmoszférát teremtve az előadás során. A produkció a hazai közönség érdekében magyar felirattal volt megtekinthető, hogy az eredeti nyelvet nem értő nézők még mélyebben átélhessék a irodalom és zene párbeszédét.
Egy régebbi M1 interjú John Malkovich-al:
forrás: zenehaza.hu