Nincs is ebből az alapfűszerből a csabai kolbászban, sokan azt hiszik, de valójában egy grammot sem tartalmaz
Olvass tovább...
Azonnali hatállyal visszahívták ezt a magyar terméket, mert szennyezett lehet.
Figyelmeztetést adott ki a Nébih, miután kiderült, hogy valószínűleg szennyezett lehet az a magyar élelmiszer, ami nemrég forgalomba került. A Kifli.hu közölte a kellemetlen hírt, hogy az egyik magyar gyártású kolbászt elővigyázatosságból vissza kellett hívniuk, mert a laboratóriumi vizsgálatok alapján fennáll a veszélye, hogy patogén mikroorganizmussal szennyezett. A webáruház most a beszállítóival közösen alapos vizsgálatot végez annak érdekében, hogy hasonló eset többet ne fordulhasson elő.
A Kifli.hu azt kérte a vásárlóiktól, hogy amennyiben 2024. október 8. és 31. között vásároltak a 270 grammos Gazda mangalica csemege kolbászból, aminek lejárati ideje 2024. december 29-e, semmiképp se fogyasszák el, hanem semmisítsék meg.
Olvass tovább...
A Kifli.hu hozzátette, hogy a visszahívott termék teljes összege automatikusan jóváírásra kerül a vásárlói fiókokban.
„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy továbbra is kizárólag a legmagasabb minőségű és legfrissebb termékeket biztosítsuk vásárlóink számára. Folyamatosan dolgozunk folyamataink javításán, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő”
- írta közleményében a webáruház.
A problémás magyar kolbászt szalmonella lehetséges jelenléte miatt kellett visszahívni. A szalmonella baktériumról tudni kell, hogy leggyakrabban élelmiszerrel, ritkábban vízzel vagy piszkos kéz közvetítésével kerülnek a szervezetbe. Jellemző tünetei a hasmenés, hányás, magas láz, de enyhébb esetben csak hőemelkedés, levertség tapasztalható, vagy a fertőzés tünetmentes is lehet.
Olvass tovább...
A szalmonella az élővilágban nagyon gyakori, az egészségesnek látszó élőlények bélrendszerében is előfordul. A kórokozó a beteg vagy tünetmentes fertőzött személy vagy állat székletével, illetve tojással kerül a külvilágba. A levágott állatok húsán is előfordul. Leggyakrabban a nyers vagy nem eléggé átsült hús és tojásételek közvetítik a kórokozót, de gyakorlatilag bármilyen ételre rákerülhet külső szennyezéssel, nyersanyagról, eszközről, személyről vagy állatról. A szalmonella baktériumokat az alapos sütés-főzés elpusztítja.
A megbetegedés a kisgyermekekre, idősekre, legyengült szervezetűekre különösen veszélyes lehet. A fertőzötteknél nem minden esetben lépnek fel panaszok. Mind a tünetmentes fertőzöttek, mind a gyógyult betegek egy ideig még üríthetik a baktériumot. Ha valaki beteg vagy vele egy háztartásában élő személy megbetegedett, különösen ügyeljen az alapos kézmosásra, kézfertőtlenítésre.