.jpg?crop=2012,830,3,163&width=386)
Történelmet írt a Paramount pszichológiai thrillere - 9.2-t IMDb-n és 90%-ot érdemelt a Rotten Tomatoes-on
Olvass tovább...
A világszerte ismert thriller hangulata nyomasztóbb, mint valaha – egy könyörtelen pszichothrillert kínál, amelyben a bizalom, a túlélés és a feszültség határán egyensúlyoznak a szereplők.
A The Walking Dead: Dead City komor és feszült portrét fest az összeomlott civilizációról, ahol a romok között már nem léteznek világos határok jó és rossz között – csak azok maradnak életben, akik képesek alkalmazkodni a kegyetlen új rendhez. A történet középpontjában Maggie és Negan különös szövetsége áll, akik az elzárt, romos Manhattan szívébe merészkednek.
A szigetet már régóta elszakította a külvilágtól az összeomlás, és amit ott találnak, az messze túlmutat a megszokott zombik jelentette fenyegetésen. A sorozat hangulata sötét és baljós, ugyanakkor izgalmasan feszült – tökéletes keveréke a thriller és horror műfaji elemeinek.
A vizuális világ már az első poszterrel is erőteljes üzenetet közvetített: a levágott Szabadság-szobor fejét egyértelmű tisztelgésként láthatjuk John Carpenter 1981-es klasszikusa, az Escape from New York előtt. A hangulat ennek megfelelően nyomasztó és komor, a város szinte saját entitásként lélegzik a képernyőn, amelynek lakói – élők és holtak – egyaránt veszélyt jelentenek egymásra.
A túlélők útját állandóan változó erőviszonyok kísérik, és ezzel párhuzamosan felszínre kerül Maggie múltjának fájdalma, valamint Negan erkölcsi megítélésének ellentmondásossága és kétes megváltó szerepe is.
A sorozat egyik legérdekesebb rétege maga Negan karaktere. Egy visszatérő jelenetben új jelentést kap az ikonikus fütty – ez egy mélyen személyes gesztus, amelyet Negan haldokló felesége, Lucille használt figyelemkeltésként, és amely azóta is kísérti a férfit, rányomva bélyegét minden döntésére. Az ehhez hasonló apró, de jelentős részletek emelik ki a sorozatot a klisék tengeréből.
Olvass tovább...
A The Walking Dead: Dead City jelenlegi 7,1-es IMDb értékelése arra utal, hogy a nézők többsége összességében elégedett a sorozat teljesítményével és hangulatával. A Metacritic oldalán ezzel szemben egy visszafogottabb, 62-es Metascore olvasható, amely elsősorban a kritikusok részéről érkező észrevételeket tükrözi – ezek többnyire a sorozat néhol lassabb tempójára és epizodikus struktúrájára vonatkoznak.
A Rotten Tomatoes közönség pontszáma azonban meghaladja a 80%-ot, ami jól mutatja, hogy a rajongók kifejezetten pozitívan fogadták az új megközelítést, és értékelik a karakterközpontú történetvezetés, valamint a posztapokaliptikus világ friss ábrázolásának egyensúlyát.
Egy elkötelezett rajongó így fogalmazta meg dilemmáját, miután belevetette magát a Dead City világába:
„Már hosszú ideje vártam erre a sorozatra, de közben tartottam is tőle, hogy elvész az a mélység, amit korábban annyira szerettem – főleg a világ kidolgozottsága és a karakterek árnyaltsága miatt. Aztán már az első részben kiderült, hogy ezek a szálak – különösen Maggie és Negan kapcsolata – még mindig működnek. Folyamatosan azon gondolkodom: vajon tényleg megváltozott Negan? Maggie meg tud neki bocsátani? Vagy még mindig ott lapul benne az árulás?”
Egy másik nézőt a folytatás ígérete mellett az újdonság ereje is meggyőzött:
„A Dead City új lendületet adott a The Walking Dead-univerzumnak. Friss és izgalmas a történetvezetés, és önálló sorozatként is abszolút megállja a helyét. Bátran szakít a régi formulával, és egy sokkal sötétebb, koncentráltabb sztorit visz Manhattan omladozó díszletei között.”
Egy néző szerint a Dead City pontosan azt kínálja, amit egy lebilincselő posztapokaliptikus történettől várunk:
„Ez a sorozat tényleg új életet lehelt a franchise-ba. Egy igazán feszült, tétre menő kaland, ahol a helyszín teljesen új, a karakterek közötti feszültség érezhető, és minden jelenetből árad a fenyegetettség. Aki szereti az ilyen posztapokaliptikus hangulatot, annak kötelező darab.”
Olvass tovább...
A The Walking Dead univerzuma már hosszú évekkel ezelőtt belopta magát a nézők szívébe. Az eredeti sorozat Rick Grimes történetén keresztül mutatta be a zombiapokalipszis okozta társadalmi széthullást. A Fear of the Walking Dead egy másik szemszögből – és más földrajzi helyszínről – dolgozta fel az eseményeket, míg a The Walking Dead: Daryl Dixon a címszereplőt követi Franciaországban, egy teljesen új közegben. Mindegyik alkotás sajátos, posztapokaliptikus hangulatot és karakterközpontú történetvezetést képvisel, természetesen hordányi élőhalott járkáló, és különböző hibrid kóborló társaságában.
A Dead City azoknak szól, akik nem riadnak vissza a sötét, nyomasztó hangulattól, és szeretik a karaktervezérelt, mély, emberközpontú drámákat, thriller és horror környezetbe ágyazva.
Akik végigélték Maggie és Negan korábbi útját, most egy sokkal nyersebb, sötétebb oldalukat ismerhetik meg. A sorozatban nem egyszerű túlélőtörténetet követhetünk nyomon – inkább egy pszichológiai csatateret, ahol minden döntésnek ára van, és minden kapcsolat mögött régi sebek és ki nem mondott szándékok lappanganak.
A Dead City azokhoz szól, akik nem elégszenek meg a zombikkal vívott harc látványával, hanem belemerülnének a belső küzdelmekbe is. Manhattan pedig nem háttérként szolgál – maga a város a harmadik főszereplő: kiszámíthatatlan, fenyegető, olyan útvesztő, ahol minden sarkon valami könyörtelen üt be – nem kérdez, nem késlekedik, csak támad.
A Dead City az Amazon Prime kínálatában érhető el, így bárki könnyedén elmerülhet a posztapokaliptikus atmoszférában – ahol minden pillanatban választanod kell: mersz-e bízni társaidban, vagy inkább a túlélésért fogsz küzdeni?
Az alábbi videóban látható a "The Walking Dead - Dead City" előzetese:
Olvass tovább...