.jpg?crop=1908,787,2,1&width=386)
Ez a Netflix thriller úgy kúszik a bőröd alá, mint egy pletyka a kertvárosban
Olvass tovább...
Egy pillanat is elég ahhoz, hogy a bizalom, amit évek alatt építettünk, porrá hulljon. A Netflix dán thrillere azt mutatja meg, hogyan torzul el a házastársi életből hitt biztonság illúziója.
A „Szeretem a férjemet” című Netflix-alkotásban, a történetszál a kezdetekben nem is tűnhetne hétköznapibbnak: húsz év házasság, egy gyermek, megszokott szerepek, látszólag stabil hétköznapok jellemzik a férj és feleség mindennapjait – azonban a felszín alatt már ott lüktet a feszültség és a bizonytalanság, amely lassan, de biztosan a teljes pszichés összeomlás felé sodorja a szereplőket.
A pszichilógiai dráma alapokra épített produkció, amelyet krimi cselekményszálak tesznek teljesebbé, Leonora lassan kibontakozó nyomozását követi, aki egyre mélyebbre merül a gyanakvás és az önáltatás labirintusában.
Leonora, a valaha sikeres hegedűművész most otthon tölti idejét, míg férje, Christian, a mérnöki munkában igyekszik kiteljesedni. A látszólag nyugodt légkörben valami mégis forrongani kezd.
Éjszakai üzenetek, gyanús viselkedések és egyre gyarapodó kételyek indítják el Leonorát azon az úton, ahol az illúzió és képzelet helyett a valóság, a szerelem helyett a gyűlölet, a hűség helyett az árulás kapnak főszerepet.
A válaszok helyett újabb kérdések születnek, az események pedig egyik pillanatról a másikra sötétbe borulnak: az érzelmi viharok mellett már a házaspár testi épsége is kockán forog, és egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a szerelem romjai alatt valami sokkal veszélyesebb lappang.
Olvass tovább...
A pszichológiai-thriller hangulatban kongó film tökéletes példával érzékelteti, milyen erőteljes tud lenni egy pszichológiailag megalapozott történet, abban az esetben, ha egy igényesen felépített thriller keretében ölt testet – A “Szeretem a férjemet” mesteri módon adagolja a feszültséget.
Előfordulhat, hogy a néző egyre kevésbé tudja majd nyomon követni, kiben bízhat a – ahogyan Leonora, a feleség sem.
A történet mesterien bontja le a megszokott sémákat, újabb és újabb nézőpontokkal zavarja meg azokat az elvárásokat, amiket a filmben várna a néző – akiben feltehetőleg egyre erősebben motoszkál majd a kérdés: ki rejteget valamit, és ki az, aki végül a legnagyobbat fizeti érte?
A „Szeretem a férjemet” különlegessége, hogy ez az első eredeti Netflix-film, amelyet Dániában forgattak– ez önmagában is mérföldkőnek számít, hiszen új szintre emelte a skandináv tartalmak nemzetközi színtéren való jelenlétét.
A sorozatban szereplő Mikael Birkkjær, akit a dán közönség jól ismerhet a „Borgen” című politikai drámából, ezúttal a rendőrbiztos szerepében tűnik fel.
A dán városképek és enteriőrök szintén erősítik az atmoszféra erejét: rideg, esőáztatta utcák, minimalista belső terek és a Noir filmekből ismert fojtogató csend tölti ki a baljós hangulatot.
Olvass tovább...
Az IMDb-n 6.5 feletti értékelést szerzett a sorozat, ami egyértelmű jele annak, hogy sikerült megtalálni az egyensúlyt a skandináv pszichológiai dráma és a nemzetközi thriller műfaji elemei között.
A Metacritics oldalán a kritikusok kiegyensúlyozott véleményekkel dicsérik a narratív komplexitást és a karakterek mélységét, bár megjegyzik, hogy a lassabb jelenetek néha túlzottan elhúzódnak.
A Rotten Tomatoes szerint a nézők körében a pozitív értékelések dominálnak, főként a történet kiszámíthatatlansága és a feszültség folyamatos fenntartása miatt.
Továbbá, a Noir hangulattal átitatott film a JustWatch értékelése szerint 92%-os index-szel buzdíthat az 1 óra 44 percnyi tömény thriller élményre.
A nézők egyöntetűen kiemelték a film csavaros történetvezetését és a Hitchcock-hangulatot idéző feszültséget – sokan még a stáblista után is a történet hatása alatt maradtak.
Egy felhasználó az alábbiak alapján foglalta össze élményét és az átvert nő bosszúját:
„Ez a dán rejtélyes thriller több csavart tartalmaz, mint egy Hitchcock-féle forgóajtó. Nincs nagyobb harag annál, mint amit egy megcsalt nő érez.”
Olvass tovább...
Az alábbi visszajelzés alapján ez az alkotás azokat is meglepte, akik rutinos thriller-nézőnek tartják magukat:
„Ez egy zseniális dán thriller (hitelesen szinkronizálva angolra), tele csavarokkal, amik folyamatosan bizonytalanságban tartanak. Azt hiszed, tudod, merre halad a történet, de hidd el, egyáltalán nem. Nézd meg, ha szereted a Hitchcock-szerű thrillereket. A főszereplők kiválóak, a befejezés pedig szerintem tökéletes és kiszámíthatatlan volt.”
A harmadik nézői vélemény szerint a színészi játékot és a párkapcsolati mélységet pedig külön dicséret illetti.
„A főszereplők nagyszerűen alakítottak, a dán helyszínek remek választások voltak. Összességében sikerült az alkotóknak titokzatos, feszültséggel teli hangulatot teremteni. A reménytelen párkapcsolati kedélyek mélyen kidolgozottak, és annyira életszerűre sikeredtek, hogy nem árulok el róla többet.”
A Netflixen 2022-ben debütált „Szeretem a férjemet” című krimi-thriller-dráma ötvözet egy műfaji határokat átlépő hibrid produkció, amely ügyesen keveri a lélektani dráma és a thriller legmarkánsabb jellemzőit, elemeit.
Hangulata és cselekményvezetése több szempontból is emlékeztet a „Gone Girl – Holtodiglan” című filmre: a néző fokozatosan merül el a főhős – jelen esetben Leonora – pszichéjében, miközben egyre inkább kétségbe vonja, kinek higgyen, és mit rejt az igazság a házasság felszíne alatt. A cselekmény aprólékosan építkezik, a feszültség pedig pontosan úgy adagolt, ahogyan azt David Fincher klasszikusából már megszokhattuk.
Ezzel párhuzamosan erősen visszaköszönnek „The Undoing – Tudhattad volna” című sorozat párkapcsolati és lélektani rétegei is. A nyugodtnak tűnő házasságban fokozatosan eluralkodó bizonytalanság, a rejtett feszültségek lassú kibomlása, valamint az a kérdés, hogy mennyire ismerjük valójában azt, akivel együtt élünk – mind-mind központi motívumként jelennek meg a „Szeretem a férjemet” világában is.
Olvass tovább...
Mindkét referenciafilmhez hasonlóan itt is kulcsszerepet kap a bizalom megingása, a gyanakvás burjánzása, és a válaszok helyett egyre sűrűsödő kérdésrengeteg.
A néző folyamatosan úgy érezheti, mintha egy Hitchcock-klasszikus újragondolásába csöppent volna, modern ruhában, dán precizitással.
A „Szeretem a férjemet” azoknak szól igazán, akik vonzódnak a férj és feleség közötti rejtelmek kibogozásához, és érdeklődnek az olyan történetek iránt, amelyek akár a való életből is származhatnának. Azok számára készült, akiket lenyűgöz az a fajta összkép, amikor egy látszólag harmonikus kapcsolat mélyén repedések keletkeznek, és a hétköznapi pillanatok mögül a feszültség és a csalódottság veszi át az uralmat.
Akik szeretik a párkapcsolati drámákat, ahol a viharos kedélyek és kimondatlan félelmek apránként írják felül a nyugalom illúzióját, majdnem biztosra állítható, hogy izgalmas utazásra számíthatnak.
A pszichológiai krimi és a skandináv-dán műfajból született sorozat, a “Szeretem a férjemet” 2022-ben intenzív érzelmi töltetként robbant be a Netflix kollekciójába amely még a leggyakorlottabb nézőket is elbizonytalaníthatja – és nem ereszti őket a stáblista legördülése után sem.
Ebben az előzetesben a látszólag hétköznapi pillanatok alatt már megreped a valóság burka: