promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A Netflix egyik legnagyobb történelmi világsikerét nálunk forgatták – és lehetetlen nem rajongani érte

A Netflix egyik legnagyobb történelmi világsikerét nálunk forgatták – és lehetetlen nem rajongani érte

Borítókép:  Profimedia
TV műsorok
Kategória fejléc

Egy történelmi sorozat, amit milliók néznek a Netflixen, mégis kevesen tudják: rengeteg jelenetét Magyarországon forgatták. És ha egyszer elkezded, nem tudod abbahagyni.

Ha azt hitted, a Trónok harca után nincs már hová fokozni a kardcsattogást és cselszövést, akkor van egy jó hírünk: Az utolsó királyság pont az a történelmi sorozat, ami újra beránt a sárba, vérbe és királyi hatalmi játszmákba – ráadásul sok jelenetét nálunk, Magyarországon vették fel.

Egy harcos. Két világ. Egyetlen cél: visszaszerezni, ami az övé.

A sztori főhőse Uhtred, aki angol nemesként született, de egy viking harcos nevelte fel – így ő az a figura, aki sosem tudja pontosan, hová is tartozik. Saját népe idegenként tekint rá, a vikingek között meg mindig idegen marad. Miközben Anglia még csak egy álom, a különböző királyságok (és a dán megszállók) közt ő az, aki folyton a frontvonalban találja magát. Hol karddal, hol hűséggel, de mindig a saját igazáért küzdve.

És közben ott van egyetlen, soha el nem engedett célja: visszavenni ősi otthonát, Bebbanburgh várát.

Történelmi hitelesség + brutál jó csatajelenetek = sorozatmaraton garantálva

Az Utolsó királyság az a fajta történelmi sorozat, amitől elhiszed, hogy tényleg ott vagy a 9. századi csatatéren. A ruhák, a falvak, a fegyverek – minden annyira valóságos, hogy a sár szinte a képernyőn keresztül fröccsen rád. És tudtad, hogy a legtöbb jelenetet Magyarországon, például a göböljárási rónákon vagy a Pilis környékén forgatták?

Ha néha ismerősnek tűnik a táj – nem véletlen.

Harc, humor és emberi dráma

Uhtred karaktere nem az a klasszikus hős. Néha önfejű, máskor pimasz, de pont ezért szerethető. A sorozat egyik legnagyobb erőssége, hogy nem fekete-fehér figurákkal dolgozik: még a „gonosz” is tud emberi lenni, és a „jók” is képesek hibázni.

Ráadásul a párbeszédek néha meglepően viccesek, szóval ebben a sorozatban több vár, mint véres kardcsapások és komor tekintetek - brit humor, velős beszólások és karakterépítő pillanatok szövik át minden epizódját.

Az adaptáció: Bernard Cornwell regényeiből a Netflixre

Az utolsó királyság-sorozat Bernard Cornwell „The Saxon Stories” könyvsorozata alapján készült, ami a történelmi regények rajongói között már régóta kultikus státuszban van. A regények elképesztő részletességgel mutatják be a korszakot, a politikai játszmákat és az identitás harcát, miközben végig pörög a cselekmény.

A Netflix-sorozat nem ragaszkodik mindenáron a könyvekhez, de megtartja azok szellemiségét: a történelmi háttér, az érzelmi mélység és a karakterek fejlődése mind-mind erős pillérként maradtak meg. A párbeszédek lendületesek, a csatajelenetek filmes mércével is kiválóak, Uhtred pedig pontosan olyan, mint a könyvben: nyers, karizmatikus, ellentmondásos.

Egy legendás zárás a végén

Az öt évad után a Netflix egy önálló filmmel zárta le a történetet: „Seven Kings Must Die” címmel, ami méltó befejezés lett a saga végére. (És igen, azt is Magyarországon forgatták!) Bár sok sorozat a fináléval rontja el, itt sikerült úgy elvarrni a szálakat, hogy a rajongók többsége is elégedetten sóhajtott fel.

Kinek ajánljuk?

  • Ha imádtad a Vikingek-et, de kevesebb fantasyra és több történelmi hűségre vágysz

  • Ha szerinted a jó sztorik nem attól jók, hogy CGI-vel vannak tele

  • Ha szereted, amikor a főhős nem tökéletes, de legalább emberi

  • Ha megnéznél egy világszinten sikeres sorozatot, amit részben a magyar pusztán vettek fel

Az Utolsó királyság jelenleg is elérhető a Netflixen – öt évadnyi izgalom, egy lezáró film, és egy hős, akiért érdemes drukkolni. Nincs fantasy, nincs varázslat – de van vér, becsület, árulás és bosszú. Ha eddig kimaradt, most itt az idő, hogy beszállj. Uhtred vár rád.

Az alábbi videóban megtekintheted a sorozat előzetesét: