
A Jeges-tenger közepén áll Magyarország egyetlen szigete, a nevétől azonnal hátast dobsz
Olvass tovább...


Teljesen máshogy éljük meg a történelmünket, mint a szlovákok.
Szlovákia teljesen máshogy tekint a történelmére, mint Magyarország. 1920 július 4-e, a trianoni békediktátum aláírása úgy került bele a magyar történelemkönyvekbe, mint Magyarország fekete napja. A döntés miatt a történelmi Magyarország körülbelül 61 ezer négyzetkilométert vesztett az akkori területeiből – írja a 24.hu.
Talán nem meglepő, hogy a szlovák emlékezet sokkal pozitívabban érékeli ezt a napot, amelyet mi, magyarok a történelmünk legsúlyosabb traumájaként fogunk fel.

Olvass tovább...
Az AZONNALI interjút készített szlovák történészekkel. Az újság azt kérdezte a történészektől, hogy szerintük miért szenvedhetett Magyarország ekkora területbeli veszteségeket – mi volt a trianoni békediktátum oka?
A Szlovák Tudományos Akadémia történésze, Roman Holec szerint a képlet egyszerű: a nemzetiségek miatt szakadt szét a történelmi Magyarország.
Nem abban volt a probléma, hogy a Monarchia többnemzetiségű volt,de abban látom a problémát, hogy a történelmi Magyarország lakosai nem azonosultak az országgal olyan mértékben, hogy 1918-ban, amikor a kenyértörésre került sor, az elitek kijelentették volna, hogy ebben az országban akarunk élni.

Olvass tovább...
A történész szerint a magyar elitnek nagy felelőssége van a trianoni határok kialakulásáért.
Ez az egykori magyar kormányzó felelőssége volt.
– szögezi le Roman Holec. A Szlovák Tudományos Akadémia tagja folytatja:
Kijelenthetjük Magyarországon, hogy Károlyi Mihály a bűnös az ügyetlen pacifista politikájával. Valaki azt mondja, hogy Kun Béla felelős a bolsevizmussal.

Olvass tovább...
A történész szerint a magyarok védik a felelősöket: senki nem akarja bevallani, hogy a magyar elit lelkén szárad a trianoni békediktátum aláírása.
De senki nem mondja ki, hogy Apponyi Albert és Werkele Sándor a bűnösök, és az elitek, amelyek előidézték a helyzetet.
– állítja Roman Holec.
Az interjúban a történész részletesen kifejti a gondolatmenetét, az AZONNALI videóját mindenképp érdemes megnézni.