
A szlovákok olyan rendkívüli nevet használnak Magyarországra, mint senki más
Olvass tovább...
Garantáljuk, hogy ez lesz a nap legmeglepőbb képe.
Bajosan lehetne azt állítani, hogy a 20. század Magyarország történetének "legsimább" évszázada lett volna: világháborúk, trianoni békedöntés, rendszerváltások jöttek mentek, felfordult nagyjából minden, ami évszázadokon keresztül alapvetésnek számított.
Több jelentős politikust is meg lehet említeni, aki bizonyos korszakokban jelentősen formálták hazánk történelmét ebben a száz évben - ezeknek a körébe tarotzik Horthy Mikós is.
Olvass tovább...
A mai napig meglehetősen ellentmondásos a megítélése: kritikusai nehezen tudnak átlépni afelett, hogy Magyarország a nemzetiszocialista Németország oldalán harcolt a második világháborúban, szerintük ezzel óriási tragédiába vezette bele hazánkat - érdekes történelmi tény, hogy Horthy "megúszta" a felelősségre vonást a háború után, a nürnbergi perben nem volt ott a vádlottak padján, Salazar Portugáliájában, száműzetésben élte le hátralévő életét.
Amit nehéz tőle eltagadni, hogy a Tanácsköztársaság terrorisztikus ámokfutása után helyreállította a rendet az országban, de konszenzusos kép a mai napig nem alakult ki róla, talán soha nem is fog.
Olvass tovább...
Magánemberként azt tudjuk róla, hogy igen színes egyéniség volt: kiváló kardvívó volt, tengerészként bejárta a világot, tetoválása is volt és nem állt tőle távol a "playboy"-életmód (vagy korabelibb kifejezéssel: bonviván) életmód sem.
Remek bizonyítéka ennek egy interneten nem túl régiben fletűnt kép, amit Farkas Attila Máron osztott meg, amin Horthy Miklós látható egy jelmezbálban - nem éppen konzervatív ruhában, teljesen nőnek öltözve.
A fénykép a tengerészeti akadémián megtartott bálon készült - FAM azt is hozzáteszi, hogy akit esetleg érdekel az ilyesmi, az olvassa el a Rokokó, avagy kísérlet az emberi szíven című könyvet, amiből kiderül, milyen bulikat tartott a korabeli arisztokrácia, szerinte a mai Pride ezekhez képest babazsúr volt.
A kép Horthyról női ruhában: