
Olyan fenevadat láttak a tudósok egy barlangban, hogy mozdulni sem tudtak, 280 millió éve kihalt állat képét találták meg a mélyben
Olvass tovább...
Olyan titkot árult el egy kutató, amelyről kevesen tudtak eddig az egyiptomi piramisok kapcsán.
Évtizedek óta megy a vita arról, hogy valójában miért épülhettek a világ legnagyobb piramisai a Föld számos helyén, vajon mi lehetett a rendeltetésük, és valójában ki ki is építették azokat? Az elmúlt hónapokban újra előkerült egy több évtizede is citált elmélet, amely szerint az egyiptomi piramisokat egy régen létezett, de azóta eltűnt, fejlett civilizáció építhette még sokkal korábban. Ez a civilizáció, amelyet olykor az atlantisziaknak is mondanak valamiféle nagyobb kataklizma hatására tűnhetett el több elmélet szerint is.
A nagy vitát kavaró kérdések a piramisok alatt felfedezett "városok" kapcsán törtek újra felszínre.
Ám csak megbolygatni tudták az állóvizet, hiszen Egyiptom leghíresebb régésze is úgy nyilatkozott, hogy a rendelkezésre álló technológia nem képes ennyire mélyen belátni a piramisok alá. Persze további vizsgálatok következnek majd.
De akkor vajon miért építhették a piramisokat?
Olvass tovább...
Nagyon elterjedt nézet, hogy a piramisokat végső nyughelyként hozták létre a leghatalmasabb és kevésbé híres, de nagy hatalommal bíró fáraók számára. A tudományos konszenzus szerint ezek a gigantikus építmények mauzóleumok tehát. Ám jön a kérdés, hogyha tényleg sírok voltak, akkor miért nem találtunk bennük semmiféle maradványt, sem csontokat se egyéb maradványokat?
Ez az állítás nagyon népszerű évtizedek óta, ám nem igaz, a valóság az, hogy számos helyen találtak maradványokat korábban a tudósok és szakértők. Felfedezések cáfoltak tehát rá a népszerű tévhitre. Az egyik ilyen Noferefré fáraó befejezetlen piramisa Egyiptomban, amelyben találtak emberi maradványokat, a vizsgálatok után pedig az is kiderült, hogy ezek az egykori hatalmas uralkodóhoz köthetők.
Dzsedefré fáraó maradványait is megtalálták egy piramisban, lánya maradványaival egyetemben.
De csontokat találtak a Dzsószer-piramisban és Menkauré piramisában is, ám ezekről utóbb kiderült, hogy igazából idegen maradványok, egyik helyen sem az építtető fáraó maradványait találták meg a régészek. A magyarázat az lehet, hogy a maradványokat áthelyezték később, esetleg sziklasírokba. Ilyen sziklasírt is többet azonosítottak már Egyiptomban a piramisok mellett.
Olvass tovább...
(via IFLScience)