
Összedőlt az egyiptomi piramis, a romok között megmagyarázhatatlan részlet tárult fel, ám a tudósok megfejtették
Olvass tovább...
Titokzatos alagutakat találtak a gízai piramisok alatt – a felfedezés szerint Egyiptom múltja jóval régebbre és mélyebbre nyúlhat, mint eddig hittük.
Amit évszázadok óta csodálunk, lehet, hogy csak a felszín: a gízai piramisok alatt most olyan nyomokat találtak, amelyek mindent megkérdőjeleznek, amit Egyiptom múltjáról gondoltunk.
Egyiptom ikonikus építményei, a gízai piramisok, évszázadok óta a világ egyik legnagyobb rejtélyét jelentik a tudósok és érdeklődők számára. Most azonban újabb, megdöbbentő fordulat kavarta fel az állóvizet: egy olasz kutatócsoport olyan hatalmas, föld alatti szerkezetekre bukkant, amelyek új fénybe helyezhetik a több ezer éves történelem egy eddig alig értett fejezetét.
A tudósok földradar segítségével vizsgálták Gíza területét, különösen a Hafré fáraóhoz köthető piramis alatti régiókat. A radarfelvételek szerint hatalmas alagutak és kamrák húzódnak mélyen a felszín alatt, amelyeket eddig senki sem ismert.
Mindez újabb lendületet adott annak az elméletnek, miszerint a piramisok építése nem kizárólag az ókori egyiptomiakhoz, hanem egy jóval korábbi, mára teljesen eltűnt civilizációhoz is köthető.
Bár a felfedezést egyelőre nem publikálták hivatalos tudományos folyóiratban, alternatív történészek, például Graham Hancock már hosszú évek óta állítják, hogy az egyiptomi térség egykor egy fejlett, de elpusztult civilizáció otthona volt. Szerintük egy hatalmas üstökös becsapódása és az azt követő áradások körülbelül 12 800 évvel ezelőtt eltörölték ezt a fejlett kultúrát, ám néhány túlélőjük tudását átörökítették más, későbbi népeknek – így a fáraók birodalmának is.
Olvass tovább...
Egy olasz kutatócsoport radarral történő vizsgálatai során hatalmas föld alatti terekre, aknákra és lépcsőkkel körülvett kamrákra bukkant a Hafré piramis alatt. A csapat – Filippo Biondi, Armando Mei és Corrado Malanga – több mint 4000 lábnyi föld alatti struktúrát térképezett fel Gíza északi oldalán. A technológia segítségével a tudósok olyan alagutakat tártak fel, amelyek eddig teljesen ismeretlenek voltak a hivatalos régészet számára.
Ez a felfedezés új életet lehelt egy régóta vitatott elméletbe: hogy a gízai piramisok eredete és célja túlmutat az ismert történelem határain.
A kutatás hátterében mérnöki szenzáció áll, ugyanakkor egyre több tudós és alternatív történész is megszólal, akik szerint egy ismeretlen, ősi civilizáció állhat a piramisok építése mögött. Graham Hancock és Andrew Collins szerint egy globális kataklizma – egy üstökös becsapódása – körülbelül 12 800 évvel ezelőtt elpusztította ezt a fejlett kultúrát, és a túlélők tudása épült be az egyiptomi fáraók korának örökségébe.
Dr. James Kennett, a Kaliforniai Egyetem geológusa, a becsapódáselmélet egyik fő képviselője szerint az észak-amerikai kultúrák – például a Clovis nép – rejtélyes eltűnése éppen erre az időszakra, mintegy 12 800 évvel ezelőttre tehető. Kennett szerint nem kizárt, hogy hasonló kataklizmatikus események Egyiptom területét is elérhették.
Olvass tovább...
Kennett szerint a közeli Abu Hureyra (Szíria) térségében talált becsapódás nyomok arra engednek következtetni, hogy ha valóban történt ütközés, az a Földközi-tengerből és a Nílusból kiinduló hatalmas áradásokat válthatott ki, amelyek elönthették az akkori civilizáció központjait.
A történet meglepően egybecseng az ókori egyiptomi mitológiával: a dél-egyiptomi Edfu templom hieroglifái egy "szent vidék" elpusztítását írják le, amelyet egy "ellenséges kígyó" borított sötétségbe és víz alá. Andrew Collins szerint ez a kígyó valójában egy üstökös szimbóluma lehet, és a templom szövegei utalhatnak a Gíza alatt található barlangrendszerre – az "alvilágra", ahol a túlélők szakrális tárgyakat rejtettek el.
Collins és Hancock szerint az említett "Teremtés Szigete" valójában egy letűnt civilizáció központja lehetett Gíza térségében, amit egy kataklizma pusztított el. A hivatalos álláspont szerint ezeket a teóriákat és mítoszokat pusztán szimbolikus értelemben érdemes vizsgálni és nem derül ki általuk a konkrét helyszín – tehát a Teremtés Szigetének pontos földrajzi lokalizációja, amit eddig Gízának hittek, nem tisztázott.
Collins emlékeztet arra is, hogy a Gravetti kultúra már 30 000 évvel ezelőtt szabályos házakat, ruhákat és csillagászati megfigyelő rendszereket használt – jóval a fáraók kora előtt.
Hasonló fejlettséget mutatnak Göbekli Tepe és Karahan Tepe lelőhelyei is, amelyek az első ismert posztjégkori civilizáció kilétére engednek következtetni, hogy már ekkor léteztek fejlett társadalmak, amelyek képesek voltak monumentális építmények alkotására és az égi jelenségek szisztematikus megfigyelésére.
Bár a hivatalos tudományos közösség még fenntartással kezeli a felfedezéseket, a rejtély most izgalmasabb, mint valaha. Ha valóban van alapja ezeknek az elméleteknek, akkor a történelem eddig ismert idővonala hiányos – és a gízai piramisok alatt megbúvó titkok csak most kezdenek feltárulni.
Olvass tovább...
A piramisok valódi célja és eredete csak akkor tárulhat fel, ha készen állunk arra, hogy újraértelmezzük Egyiptom múltját – és vele együtt az egész emberiség hajnalát.
A mostani kutatás különlegessége, hogy egy neves geológus - akinek kiléte még nem ismert - megerősítette: valóban vannak olyan egyiptomi kőzetformák és nyomok, amelyek ősi, katasztrofális áradásokra utalnak.
Ha ez igaz, az elmélet, miszerint egy korai civilizáció nyomai rejtőznek Gíza alatt, nem is tűnik olyan lehetetlennek.
Bár a hivatalos régészet továbbra is az i. e. 2600 körüli építési időpontot és az ókori egyiptomiak mesterségét tartja mérvadónak, egyre többen kíváncsiak arra, vajon mennyit nem tudunk még a történelem ezen lenyűgöző korszakáról.
A rejtély tehát tovább él – sőt, egyre mélyül. A piramisok valódi célja és eredete csak akkor tárulhat fel igazán, ha készen állunk arra, hogy leromboljuk a megszokott történelmi teóriákat és narratívákat és újjáépítsük az eddig általunk ismert információk szerint.
Az alábbi videóban felfedezheted a piramisok lenyűgöző és izgalmas rejtélyét, megtudhatod, hogyan épültek, és hogy egyes elméletek szerint egy ősi, eltűnt civilizáció titkait rejthetik a mélyben: