
Hozzáértek a kínai agyagkatonákhoz, hét férfire szörnyű sors várt
Olvass tovább...
Kevesen tudják, hogy több agyaghadsereg is létezik, ám a későbbi katonák már egészen máshogy néznek ki.
A kínai agyaghadsereg a világ egyik legnagyobb szenzációja a mai napig, 50 évvel ezelőtt bukkantak a katonákra kútásás közben, és bizony nagyon megváltoztatta a terület történetét a nagy felfedezés, amely mellett megtalálták az első kínai császár sírját is. Egy óriási, piramisnak látszó domb alatt, amelyre jelentős mennyiségű földet hordtak rá. A sír pedig érintetlen egyelőre, több helyen veszélyes csapdákról írnak a sír kapcsán, a tudósok pedig egyelőre nem nyúltak hozzá a felbecsülhetetlen leleteket és kincseket rejtő piramishoz, amely nagyon kiemelkedik a környezetéből.
Ám a nagy kínai agyaghadsereg megtalálása után újabb agyaghadseregeket találtak, amelyek már egészen máshogy néztek ki.
Olvass tovább...
Az újabb agyaghadsereg jóval kisebb, mint a nagy kínai agyaghadsereg, és rengeteg titkot rejt, hiszen meglehet, hogy egy királyi sarj feküdt egykor a katonák védelmében. Az a gondolat, hogy valaki egy egész hadsereggel legyen eltemetve igazi trend lett az ókori Kínában, és több olyan gödröt is feltártak, amelyekben agyagkatonákat találtak.
De miben térnek el ezek az új felfedezések a nagy kínai agyaghadsereg katonáitól?
Ezek sokkal kisebb katonák, és jóval kevesebben vannak, ám valószínű, hogy az egykori uralkodó család egyik tagja lehetett egykor eltemetve melléjük. Shandong tartományban találták meg a gödröt a több száz miniatűr agyagkatonával. Legalább 500 figura feküdt a gödörben, a katonák mellett fegyverek és miniatűr háziállatok, valamint harci szekerek is.
De ez még mindig nem minden, találtak miniatűr épületeket is, gabonatárolókat, és egyéb építészeti elemeket is. A legnagyobb szenzáció pedig egy különleges épület, egy színházi pavilon volt. A figurák általában 28 centiméter magasak, az őrtorony pedig 140 centiméter. Valószínűleg 100 évvel a nagy hadsereg készítése után formázták meg ezeket, és egy sír mellett feküdtek, amelyet mára elhordtak.
A tudósok szerint az egyik lehetséges jelölt Liu Hong, Wu császár fia, aki ebben a térségben élt, a megfelelő időszakban, és fiatalon halt meg.
Ami pedig érdekes, hogy a tudósok azt is elmondták, hogy a Kr. u. 900-as évekre ezek a figurák már tömeggyártásban készültek, így alacsonyabb rangú és vagyonú polgárok is megengedhették maguknak, hogy néhány terrakotta szolga társaságában nyugodjanak örök álmukban.
Olvass tovább...
(via Smithsonian Magazine)