
Példátlan ősi módszert használt Kleopátra a férfiakkal, kitudódott a titok
Olvass tovább...
Az egyiptomiaknak nagyon sok dolgot köszönhetünk, még ezt is, kevesen tudnak erről a találmányukról.
Az ősi egyiptomiak és az ősi Egyiptom a leghíresebb a nagy gízai piramisokról, amelyeket turisták milliói keresnek fel évente, ám kevesen tudják, hogy az egyiptomiak bizony elképesztő dolgokat fedeztek fel, olyan tárgyakat alkottak, amelyeket a mai napig is használunk a háztartásokban, és vannak olyan találmányaik is, amelyek a mai napig megtalálhatók a magyar háztartásokban. Persze továbbfejlesztett verzióban, de az elődjüket mégis az egyiptomiak alkották meg.
Tehát olyan eszközökről van szó, amelyek a mi életünk szerves részei is.
De melyek is ezek, amelyek akár a magyar háztartásokban is megtalálhatók?
Olvass tovább...
Maga a naptár is egyiptomi találmány, azért hozták létre, hogy nyomon tudhassák követni a mezőgazdasági munkákat, és persze ezeket az évszakok váltakozásához igazíthassák. A naptár azt is lehetővé tette nekik, hogy megjósolhassák, mikor fog áradni a földjük egyik éltetője, a Nílus.
Az áradási ciklus adta a naptár alapját.
Ilyen találmány a tinta is, és ilyen a smink is, amely nagyon új dolognak tűnhet, ám már több ezer évvel ezelőtt is sminkelték magukat a piramisok árnyékában. Sőt, az egyiptomiak már használtak leheletfrissítőket.
Az ókori egyiptomiak voltak az első ismert emberek, akik borotválkoztak. A hosszú hajat higiéniai problémának tartották, és Egyiptom forró éghajlata miatt kényelmetlen lehetett a sok haj viselése. Emiatt a divat a teljesen borotvált vagy nagyon rövid haj lett.
Ami pedig tényleg minden háztartásban, minden lakásban és házban megtalálható, és Egyiptomban volt először, az a
A modern zárak elődjeit is néhány évezreddel korábban találták fel Egyiptomban, ám ezek jóval nagyobbak voltak, mint a mostaniak, találtak olyanokat, amelyek akár fél méternél is nagyobbak lehettek. Ezek az ősi zárak nagyon hasonlítanak a mai tolózárakra.
Olvass tovább...
(via WorldAtlas)