Világszenzáció, Kleopátra arcának valódi mását találták meg, rosszul gondoltuk eddig, hogy nézhetett ki valójában?
Olvass tovább...
Ez a hely Egyiptom egyik legrejtélyesebb helye, óriási szarkofágokkal.
A piramisok földje tele van még olyan helyekkel a föld alatt, ahol nem jártak még régészek, amelyek még arra várnak, hogy felfedezzék őket az óriási rejtélyekkel karöltve, amelyek újabb és újabb kérdésekre adhatnak nekünk a választ az ősi kultúrával kapcsolatban. Ugyanakkor rengeteg új kérdést is felvethetnek, hogy aztán a tudomány elinduljon, hogy ezekre is választ keressen.
Az ősi Egyiptom egyik legrejtélyesebb helye a szakkarai Szerapeum, ahol a föld mélyén gigászi kőszarkofágokkal találkozhatunk. Ez az ősi Egyiptom egyik szent helye volt, az igazság pedig igazán lehengerlő az óriási szarkofágokkal kapcsolatban.
Olvass tovább...
Az ősi egyiptomiak bizony nem akármilyen élőlényeket temettek ezekbe a szarkofágokba, hanem isteni teremtményeket, méghozzá Ápisz-bikákat, amelyeket Ptah isten földi megtestesüléseinek tartottak a kultúrájukban. A kultusz rengeteg fáraóhoz kapcsolódott, és elkezdték őket a templom alá temetni, míg végül egy óriási föld alatti útvesztővé nőtt ki a létesítmény, hiszen több mint hatvan szent állat került ide, őket temették el a díszes termekben.
A szarkofágok óriásiak, a súlyuk is elképesztő, hiszen a legnagyobbak 40 tonnát nyomnak. Látványosabb is lehetnek a hely, hiszen ezeket az élőlényeket is rengeteg kinccsel egyetemben temették el, ám idővel minden sírt kifosztottak a fosztogatók, így a leletanyag nagy részét elhurcolták már több ezer évvel ezelőtt.
A helyet csupán a 19. században fedezték fel, addig évszázadokig nem járt ember ezekben a járatokban a föld alatt.
Hogy mégis mekkorák ezek a kőszarkofágok, amelyekről azt írtuk a címben, hogy gigantikusak? Íme egy nagyon jó videó, ember összemérve a szarkofágokkal: