
Óriási tó hullámzik az egyiptomi piramis alatt, itt az első kép a világszenzációs felfedezésről?
Olvass tovább...
Elképesztő, hogy hány milliárd forintot ér ez a darab kő, mindenki magának akarja.
Kevesen tudják, hogy a Mars számos darabját őrizzük a Földön. Nem, a jelentős, több kilós köveket nem egy-egy űrhajó vagy szonda szállította a bolygónkra. A Marson korábban történt aszteroida becsapódások melléktermékeként tettek meg egyes kilökődött, magmatikus darabok több, mint 200 millió kilométert az űrben, hogy aztán a Földön érjen véget hosszú utazásuk. Ezen a héten a legnagyobb eddig felfedezett példányt ajánlották fel licitre a híres Sotheby’s aukcióján, New Yorkban.
Olvass tovább...
A Sotheby’s ezen a héten tematikus napokat tartott, és nem méregdrága festményeket, hanem igazik „geek” cuccokat és tárgyakat árverezett el a jogos tulajdonosok kérésére, jóváhagyásával. A szakértők szerint minden korábbinál nagyobb volt az érdeklődés, valamint a bevételek. Több, egészen kivételes állapotban lévő dinoszaurusz csontváz is új tulajdonosra talált.
A 24,5 kilogrammos marsi kő igazán különleges, olvadt kőzet eredetű, amely a vörös bolygó mélyéről lökődött ki egykor egy becsapódó, katasztrofális erejű aszteroida becsapódás során. Az NWA 16788-as Mars követ 2023. novemberében találták Niger szaharai területén, messze a kietlen sivatagban. A leglelkesebb geológusok szerint a felfedezés olyan jelentőségű volt, mint az Egyiptomban található piramisok környezetében állandóan előkerülő emberi
Nos, alighanem egy szimpla aukción is szépen szerepelt volna a Mars legnagyobb földi darabja, ám a sikeres hírverésnek köszönhetően szépen elszaladt a licitverseny az NWA 16788-as gyönyörűségért. A végső találatot egy 4,3 millió dolláros ajánlat vitte be, bár a nyertes személynek (vagy személyeknek) még további 1 millió dolláros költséggel kell számolniuk, mire a kezükbe vehetik az egyébként roppant súlyos hagyatékot egy idegen bolygó múltjából.
Olvass tovább...
Érdekesség, hogy a New Yorkban új gazdára, gyűjtőre lelt kő a Földön található marsi leletek súlyának a hét százalékát teszik ki. Természetesen, amiket eddig felleltek az emberek. Ugyanis sok-sok tonnányi olyan marsi kődarab feküdhet az óceánok mélyén, amelyek egy letűnt korban a bolygónkat bombázták akár már a dinoszauruszok idején.