promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Az űrből lőttek képet a Kínai Nagy Falról, valami nagyon nem stimmel

Az űrből lőttek képet a Kínai Nagy Falról, valami nagyon nem stimmel

Borítókép:  Youtube (illusztráció)
Tech & Tudomány
Kategória fejléc
Promotions

38 furcsa halom található Kínában, csak egyetlen magyarázatuk lehet.

Ha kimondjuk azt a varázslatos és rejtélyes szót, hogy piramis, mindenki azonnal az egyiptomi csodás épületekre gondol, és ez nem véletlen. A Nílushoz közel fekvő csodálatos piramisok még mindig tengernyi titkot és kalandot ígérnek a felfedezőknek. Megannyi szemlélet mód és elmélet létezik az eredetük, a tervezésük, az építésük körül, ugyanis sokkal több bizonytalan tényező lengi körbe a 4-5 ezer éves építményeket, mint amiben teljesen biztosak lehetünk.

És az egyiptomi piramisok csak egy szeletét képezik a világ rejtélyes és legendás piramisainak. Ugyanis a Földön számos kultúra épített, pontosabban emelt az (elhunyt) uralkodóinak, isteneinek tiszteletére piramist, vagy hasonló épületet. Meglepő lehet, de bizony még Kínában is vannak piramisok, vagy legalábbis ahhoz hasonló szentélyek.

Shan Xi tartományban várják a kíváncsi szemeket ezek a különleges emelvények.

Amikből összesen 38, úgynevezett kis piramishalom meredezik az ég felé. Kicsit, távolról sem akkorák, mint a szent egyiptomi példányok. Igazából még annyit sem tudunk róluk, mint az ókori rokonokról. Nem világos az építésük ideje, eredetük, de még csak a funkciójuk sem. Ami pedig talán a legérdekesebb, hogy nem szabályos, zsaluzott kövekből készültek ezek a kínai piramisok.

A szakértők elemzése szerint az összes „példány” földből és agyagból emelet épület, így sok kutató azt is vitatja, hogy egyáltalán joggal nevezzük őket épületnek, piramisnak. Vannak akik szerint ez nem is lehet kérdéses, hiszen császárok temetkezési helyei, vagy csillagászati pontossággal felhúzott mementók lehetnek.

A teljesen meggyőződött szakemberek szerint megfelelő módon összekötve különböző csillagképeket jelenítenek meg a piramisok. Ez persze temérdek, tisztázatlan kérdést vet fel a kínaiak ősi csillagászati és matematikai ismereteiről. Sejtések szerint valamikor a Xin vagy a Han dinasztia idején keletkezhettek ezek a biztosan emberi kéz által alkotott építmények.

Kína piramisai néma őrszemként őrzik egy letűnt kor titkait. Rejtélyes természetük spekulációra, kíváncsiságra és a megértésükre ösztönöz. Ahogy a régészek továbbra is nyomokat tárnak fel, és a kutatók egyre mélyebbre ásnak ezen építmények rejtélyeiben, egyre közelebb kerülünk a távol-keleti óriás titkainak megértésében.

A felfogás

Egy utazás, amely nemcsak az ókori múltra derít fényt, hanem megváltoztatja az emberi történelemről és találékonyságról alkotott felfogásunkat. Kína gyakran figyelmen kívül hagyott piramisai egy távoli idők kapui, arra várva, hogy megosszák történeteiket azokkal, akik hajlandóak meghallgatni őket.