
Egyetlen SMS miatt elveszhet minden pénzed, ha Androidos vagy, erről tudnod kell
Olvass tovább...
A nézők viszont örülhetnek, kevésbé lesznek zavarók a hatásvadász pillanatban érkező reklámok.
A YouTube hosszú ideje a reklámokban és a prémium előfizetésekben látja a tartalomgyártók és saját bevételeinek növelését, ami egyébként tökéletesen logikusnak és működőképesnek tűnik. Egy probléma van vele, aki nem szeretne fizetni a prémium szolgáltatásért, annak egyre több és egyre hosszabb reklámokat kell elviselnie.
Persze ott a válasz: akinek ez nem tetszik, az fizessen elő, ugyanakkor néha már tényleg rendkívül idegesítő módon jelennek meg a hirdetések, ami a YouTube-nak is szemet szúrt, ezek kívánnak most változtatni.
Olvass tovább...
Valószínűleg sokaknak feltűnt már, hogy egyes videókban gyakorlatilag a mondat közepén szakítják meg a tartalmat, hogy reklámot jelenítsenek meg, aminek célja, hogy mindenképp megvárjuk a hirdetés lepörgését, hogy utána hallhassuk a fontos mondatokat, lássuk az izgalmas pillanatokat.
Ez nem a YouTube-tól függ, hanem a tartalomgyártótól, aki a szerkesztés során dönthet úgy, hogy egyedi helyekre szúr be reklámot. Ezt azonban már a videómegosztó is szeretné visszaszorítani, hiszen meglehetősen hatásvadász, és a nézők a videó bezárásával „büntetik”.
Olvass tovább...
A YouTube ugyan továbbra is meghagyja a lehetőséget, ám aki a későbbiekben használni fogja, annak számolnia kell azzal, hogy kevesebb bevételt kap a videója után. Az új videómegjelenítési módszert május 12-én élesítik a YouTube-on.
A videómegosztó tavaly már foglalkozott a kérdéssel, és statisztikát is készített a különbségekről. Ezek szerint az automatikus hirdetéselhelyezéssel a videók öt százalékkal több bevételt termelnek, mintha manuálisa, a szerkesztés során jelölik ki a reklám helyét.
A YouTube-os bevételszerzés egyszerűnek hangzik, ám valójában nagyon sok apró részletre kell odafigyelni, nem elég csak feltölteni a videót és várni a pénzt. Persze a lehetőségeket érdemes számba venni: