A kínai agyaghadsereg mellett talált tárgy látványa sokkolta a régészeket
Olvass tovább...
A fáraó ősi városában talált arc nem várt felfedezés volt a régészek számára.
A régészek egy titokzatos kőarcot találtak a líbiai Földközi-tenger partján fekvő Ptolemais ősi városának feltárása során. Az ősváros ma Líbia történelmi régiójában, Cyrenaicában található, és III. Ptolemaiosz Euergeteg fáraó alapította.
A várost időszámításunk előtt 96-ban a rómaiak elfoglalták és az ellenőrzésük alá vonták, majd hamarosan tartománnyá vált. Diocletianus császár reformjait követően lett Libya Superior tartomány, más néven Libya Pentapolis fővárosa.
Olvass tovább...
A Varsói Egyetem régészei egy helyi méltóság birtokában lévő villa területét tárták fel, amely igen fejlett vízrendszerrel volt ellátva. Egy peristyle medence gyűjtötte össze az esővizet, amit aztán két föld alatti ciszternába vezetett el.
Mikor alaposabban átvizsgálták őket, az egyik ciszternában habarcsból faragott emberi arcot fedeztek fel a falon. Ez a régészeket is nagyon meglepte.
Dr. Piotr Jaworski, a lengyel régészeti misszió vezetője azt mondta, hogy az arc bizonyos fokú hasonlóságot mutat a Cirénétől délre fekvő Slontában található líbiai szentély falaira faragott emberi arcokkal, amiből arra következtetnek, hogy a villa tulajdonosa, vagy legalábbis a kialakításában részt vevő személyek líbiai származásúak lehettek.
(Forrás: Heritage Daily)