A kínai agyaghadsereg olyan brutális titkot rejt, hogy át kell írni a törikönyveket
Olvass tovább...
A kínai agyaghadsereg mellett találtak mást is a föld alatt.
Az első kínai császárt, a nagy ország- vagy birodalomegyesítőt még az időszámításunk előtt temették el, sírkomplexuma pedig a világ egyik legnagyobb felfedezése lehet, ha egyszer kinyitják a tudósok, ám egyelőre nem merik azt, részben azért is, mivel az ősi leírások szerint tele van csapdával, és aki oda bemerészkedik, annak a legrosszabbra kell felkészülnie.
A kínai agyaghadsereg pedig szorosan ehhez a sírhoz kapcsolódik, hiszen a császárt védik, mind a 8000 katona, akinek az agyagból készült másolatait levitték a föld alá, és eltemették a császár piramisa mellé.
Teljesen véletlen pontosan 50 évvel ezelőtt, merthogy a területen éppen kutat ástak a szakemberek, és akkor bukkantak elő az első szobrok a föld alól.
Olvass tovább...
Kevesen tudják azonban azt, hogy bizony nemcsak szimpla gyalogos katonákat találtak a föld alatt, korábbi cikkünkben már beszámoltunk róla, hogy bizony mutatványos agyagszobrok is találhatók az agyaghadseregben, amit összefoglaló néven hívunk így. Ám más harci eszközöket is találtak itt még a lovaskatonák mellett, például harci szekereket is, amelyeket több ezer darabból kellett összerakniuk a szakembereknek.
A szakereket négy ló húzta, és ezen állatok szobrait is megtalálták a tudósok a föld alatt. Sőt, 50 évvel az eredeti felfedezés után újabb harckocsit, harci szekeret találtak a föld alatt. A bejelentést pedig 2024 decemberében tették meg a szakemberek.
Olvass tovább...
(via China Daily)