Magyarországon gyártott 50 éves tévén jött be a YouTube, elképesztő dolgot nézett meg rajta először
Olvass tovább...
Egyre többen szenvednek halálos áramütést amiatt, hogy fürdés közben töltőre tett telefont használnak.
A szakemberek óva intenek mindenkit attól, hogy a fürdőszobában árammal működő készüléket használjunk. Legyen az mobil hősugárzó, rádió, vagy akár hajszárító, ha bekapcsolt állapotban a vízbe esik, halálos áramütést okozhat. A mobiltelefonokkal kapcsolatban is egyre több ilyen hír érkezik, számos országban elfordultak tragikus esetek az elmúlt években.
A 32 éves Richard Bull a fürdőszobán kívül csatlakoztatta az okostelefonja töltőjét egy hosszabbítókábelhez, majd a mellkasára támasztotta azt a telefonhasználat közben. A hosszabbító és a bedugott töltő egy pillanatra a vízbe érhetett, emiatt a férfi olyan súlyos égési sérüléseket szenvedett a mellkasán, a karján és a kezén, hogy meghalt.
Olvass tovább...
A felesége találta meg, amikor hazatért, ám először azt hitte, megtámadták a férjét, mert olyan súlyosak voltak a sérülései. Azonnal hívta a mentőket, de a férfit már nem lehetett megmenteni.
Oroszországban egy 14 éves lány halt meg amiatt, hogy fürdés közben beleejtette a töltőre dugott telefonját a vízbe. Áramütést szenvedett, majd megfulladt a fürdőkádban. A tragédiát az okozta, hogy a tinédzser telefonja töltőn volt. Ha nem tölti a készüléket, megúszta volna a végzetes balesetet.
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a gyerekeket tanítsák meg a szülők erre a veszélyre. A fiatalok szeretik mindenhová magukkal vinni a mobilt vagy a tabletet, ha fürdés közben használják, töltőre téve, az olyan mintha orosz rulettet játszanának, mondta egy elektromérnök.
Olvass tovább...
Egyre több ilyen haláleset történik, ami könnyen elkerülhető lenne. Egy franciaországi eset kapcsán a helyi hatóságok nyomozást indítottak, mert az apuka a töltőgyártókat hibáztatja a 15 éves gyermeke halála miatt. A férfi szerint a mobiltöltőket olyan biztosítékkel kéne ellátni, ami lekapcsolja a szerkezetet, ha azt víz éri.
Sokan többen szeretnék elérni, hogy a gyártók részéről is nagyobb figyelmet kapjon ez a veszély. Például írják rá a dobozokra, hogy víz közelében tilos használni telefontöltőt. A nem eredeti, olcsóbban beszerezhető töltőket még veszélyesebbnek tartják a szakemberek.