promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Gmail-ed van? Rendkívüli a baj, ha ezt látod

Gmail-ed van? Rendkívüli a baj, ha ezt látod

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Elképesztő veszélyek fenyegetnek minket a neten.

Veszélyek a Google egyik csúcsprogramjában

Az elmúlt években egyre többször lehet hallani arról, hogy csalók és szemfényvesztők újabb és újabb trükkökkel próbálják kicsalni tőlünk az adatainkat az online térben, nem is csoda, hogy a Google egyre több biztonsági funkciót épít be a levelező rendszerébe, a Gmail-be, ezekről pedig folyamatosan jönnek tájékoztatások, az újítások ugyanis idővel segítenek nekünk, hogy fiókjainkat biztonságba tudjuk teljesen.

Azonban így sem menekülhetünk meg a legújabb átverési próbálkozásoktól, amelyek egyre inkább szofisztikáltak, ez pedig azt jelenti, hogy olyan álruhába bújnak, amelyekről nem is gondolnánk, hogy bizony ez megint egy újabb próbálkozás arra, hogy az adataink rossz kezekbe kerüljenek.

Új helyeken támadnak a csalók

Mivel a Gmail-fiók már sok magyar számára is egy olyan kapcsolódási pont a világhoz, amelyhez van kötve rengetek fiókunk, regisztrációnk és fontos belépési adatunk, így hatalmas baj lehet abból, ha valahogy kizárjuk magunkat a fiókunkból, ha elfelejtjük a jelszót, és nem tudunk oda belépni. Akár oda is kerülhetünk, hogy letiltanak minket, és ekkor azonnal segítséget kérünk az online terekben, próbálunk minél hamarabb megoldást találni a problémára.

Ma már használnak olyan robotokat vagy algoritmusokat a csalók, akik egy-egy segítségkérő üzenetet azonnal felismernek, és a csalók jelennek meg legelőször az ilyen üzenetek alatt az online térben. Az is megeshet, hogy szinte azonnal jelentkezik valaki a közösségi médiában, hogy vele vagy az egyik barátjával is történt már ilyen, és ad nekünk weboldal címet vagy emailt, ahol segítséget kérhetünk.

Ám itt baj lehet, hiszen csaló helyre vezethet át minket, ahol adatokat fognak kérni tőlünk, a belépési adatainkra kíváncsiak, hogy aztán rengeteg más adatunkhoz is hozzáférhessenek. A szakértők azt tanácsolják, hogy a közösségi média felületein ne osszunk még meg üzeneteket Gmail-es problémákról.

Korábban az ATV riportere tett egy meglepő kísérletet a magyar online térben a csalásokkal kapcsolatban, elképesztő eredmény született, ezt a riportot érdemes megnézned, hiszen olyan tudás birtokába juthatsz, amely segíthet a mindennapokban felismerni az átveréseket:

(via 168 Óra)