promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Nem emberek építették a piramist, kimondták, óriási felháborodás van a tudományos világban

Nem emberek építették a piramist, kimondták, óriási felháborodás van a tudományos világban

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Hónapok óta megy a vita, és egyhamar nem fog nyugvóra jutni a világ egyik legkülönlegesebb, feltételezett piramisa körül.

Ha piramisokról van szó, azonnal az egyiptomiakra és a maja piramisokra gondolunk, miközben egyre több, több ezer éves emberi építményre vagy éppen természeti képződményre kezdik használni ezt a kifejezést. Nagyon rejtélyes eset szemtanúi lehetünk Boszniában, ahol egy kisebb város határában bukkantak állítólag piramisokra, a turizmus persze azonnal felpörgött.

A Guinness World Record a világ legrégebbi piramisaként egy egyiptomi piramist tart számon, méghozzá a több mint 4500 éve épített Dzsószer-piramist. Ám korábban egy cikk azt állította, hogy át kell írni mindent, hiszen Indonéziában a Gunung Padang piramis első rétegeit több mint 25 ezer évvel ezelőtt tehették le, ez pedig azonnal adja,

hogy a világ legősibb piramisa Indonéziában található.

Ám sok szakértő és tudós kétségekkel szemléli az eseményeket, hiszen kétséges, hogy ember alkotta képződménnyel, piramissal van dolgunk a Gunung Padang kapcsán. Az Indonéz tudósok kardoskodnak azért, hogy piramisról van szó, mesterséges kőhalmoknak mondják a hegy tetején található építményeket. Az állításuk szembe megy az eddigi történelemmel, hiszen ezzel a piramissal nem kevesebbet állítanak, minthogy a fejlett emberi építészet, a civilizációk megjelenése már a mezőgazdaságot ismerő kultúrák előtt megjelent.

A Törökorzságban talált Gobekli Tepe nevű építményt is ehhez a teóriához sorolják.

A tanulmány egy elismert tudományos lapban jelent meg, épp ezért nagyon sok tudós és szakértő felemelte a hangját az állítások ellen. Kétségbe vonva azt, hogy lenne bármilyen bizonyíték is arra, hogy Indonéziában piramisokról, emberi civilizáció alkotta piramisokról van szó. A tudósok szerint a helyszínről vett több évezredes minták nem tartalmaznak olyan jeleket, amelyek arra engednének következtetni, hogy emberi tevékenység alkotott volna a területen.

Danny Hilman Natawidjaja, az Indonéz Tudományos Intézet munkatársa azt mondta, hogy nyitottak a világ minden tájáról érkező kritikákra, és szívesen fogadják a tudósokat, hogy jöjjenek a helyszínre.

Így nézett ki az állítólagos piramis Indonéziába, amely a helyi tudósok szerint régebbi a legősibb egyiptomi piramisnál is:

(via Indy100)