2000 éve kódolt üzenetet és felkavaró tárgyakat találtak az ókori Egyiptomból
Olvass tovább...
Kutatók szerint akár egy sírkamra is megbújhat a szóban forgó helyen, és ebben az esetben híres személy végső nyughelye lehet.
A gízai piramisok az ókor nagy csodái közé tartoznak. A koruk 4500-4600 év, ugyanakkor a hatalmas méreteik, látványos kiterjedésük ellenére ma sem tudjuk pontosan, mire szolgáltak. Könnyű azt mondani, hogy Hufu, Hafré és Menkauré fáraók végső nyughelyéül szolgáltak – de hol van például Hufu (görögösen: Kheopsz) múmiája, hiszen az nem került elő a gigantikus kőgúlából.
Bizonyos feltételezések szerint a piramisok inkább speciális rendeltetésű „berendezések” voltak, így akár áramtermelésre is használhatták őket az ókori egyiptomiak. Ez is a valóságtól elrugaszkodott feltevés lehet, ugyanakkor az is rejtély, hogyan tudtak ilyen irdatlan méretű köveket a helyszínre szállítani és kötőanyag nélkül egymásra illeszteni a korabeli technológiával.
Olvass tovább...
Egy friss felfedezés arra utal, hogy van valami „anomália” az egyik piramis környékén. Olyannyira különös, hogy a földönkívüliek létezésében hívők még azt is el tudják képzelni, hogy egy ősi portál helyszínéről van szó.
Japán és egyiptomi kutatók jegyzik azt a tanulmányt, amely egy L alakú struktúra létezésére mutat rá a gízai piramisok közvetlen közelében. Ők – óvatosabban és józanabbul – azt feltételezik, hogy egy mélyebben fekvő építmény bejáratáról lehet szó, legalábbis a földradar adatai alátámasztják az üreg létezését.
Olvass tovább...
Az úgynevezett nyugati temetőnél találtak rá, mégpedig a helyszín megbolygatása nélkül, így egyelőre a szakemberek is csak találgatni tudnak a struktúra hajdani céljáról. Nagyjából 2 méterre a felszín alatt kezdődik, a hossza pedig 10 méter, és egyértelműen be van temetve.
A gízai nyugati temető azért kiemelt helyszín, mert a királyi családok és magas rangú hivatalnokok végső nyughelyének számít. Bármit is találnak tehát ott, az mindenképpen méltó a megkülönböztetett figyelemre.
A kutatók szerint érdekes, hogy az L alakú struktúra alatti anomália igen magas elektromos ellenállással rendelkezik. Ezt elég nehéz megmagyarázni, anélkül, hogy látnák, de a szakemberek szerint két oka lehetséges: vagy homokos kavics, vagy légüres térköz okozza a furcsa jelenséget.
Mivel az L alakú képződmény túlságosan is szabályos határoló élekkel rendelkezik, feltételezhető, hogy nem természetes, hanem mesterséges képződmény. Ha pedig bejárat, akkor egy sírkamrához vezethet – és az is jó kérdés, hogy kinek a végső nyughelye került erre a fontos helyre.
A túlságosan is szabályos formák mindig gyanúsak az ősi építészetben: