
Kiszedtek egy betűt a magyar ABC-ből, nem véletlen
Olvass tovább...


Megtalálták azt a magyar szót, amely a leghosszabb lehet, végre lezárulhat a vita.
A magyar érdekesség kultúra egyik legnépszerűbb eleme még tovább fűzhető, feszegethetjük a határokat a szakértők szerint.
Hogy melyik a leghosszabb magyar szó, évtizedes vita Magyarországon, hiszen többször és többféleképpen magyarázták már ezt. És meglehet, hogy tényleg minden magyarázatban van valami igazság? De vajon tényleg meg lehet-e határozni a leghosszabb magyar szót? Nagyon sok helyen lehet azt olvasni, hogy a leghosszabb magyar szó a
"megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért".
Érdekesség az is, hogy bármennyire is el tudjuk olvasni ezt a nagyon hosszú magyar szót, akkor is küzd az agyunk azzal, hogy megértsük a jelentését, hiszen nem sokszor látunk ilyen szót, így leírva. Nem sokszor látjuk azt, hogy ennyire rengeteg képző, jel és rag van egymás mellett egy mondatban.

Olvass tovább...
Igazából ezek a szavak úgy jönnek létre, hogy a nyelv határait elkezdjük vizslatni, nézni és kitolni a szavak hosszúságát, természetesen mesterséges körülmények között, hiszen ezek a szavak nem azért jönnek létre, hogy aztán használjuk is szövegkörnyezetben.
A NYEST járt utána jobban a kérdésnek, ők többek között arról is írnak, hogy a magyar szavakat úgy tudjuk egyre jobban felfelé turbózni, hogy elkezdjük halmozni a képzőket. Jelből is lehet több is, ám ragból csak egy lehet.
Az olvasó által beküldött szó azonban a korábban elfogadott leghosszabb magyar szó esetében még tovább megy, és azt használja ki, hogy némely esetben, némely kivételes esetben lehet a rag után egy -i melléknévképző, és így újabb, még hosszabb szavak jönnek létre, amelyeket eddig számításba sem vettünk:
Mások szerint azonban máshol kell keresnünk a leghosszabb magyar szót, és ki is mondják:

Olvass tovább...