.jpg?crop=1399,577,0,63&width=386)
Külföldi diák egyetlen szóval Magyarországot a mennyekbe emelte, szerinte ebben vagyunk a legjobbak
Olvass tovább...
A turisták teljesen megdöbbentek, ha sietsz, te sem maradsz le róla.
Fájdalmas veszteséget szenvedett el hazánk a kultikus Nagy-Trianon Palotában, ahol két magyar politikus, Bernárd Ágoston és Draasche-Lázár Alfréd kénytelen, kelletlen aláírták a békediktátumot. Így az első világháborút követő hivatalos események lezárultak a magyarok számára. Hivatalosan is bevégeztetett az Osztrák-Magyar Monarchia számára, és létrejött az önálló, független Magyarország. Ugyan a szabadság üdítő volt egy önazonosságát vesztett ország számára, azonban magyarok millió ragadtak a határokon túl.
Olvass tovább...
A leegyszerűsített legendárium szerint a magyar nemzetiségű népesség majdnem egyharmada, illetve hazánk területének több, mint kétharmada veszett oda a Párizsban elfogadtatott térkép-újrarajzolásnak köszönhetően. Az alig valamivel több, mint 90 ezer négyzetkilométeres nagyságúra apadt Magyarország teljesen beszorult a Kárpát-medencébe, és a balkáni népek kezdeti örömére megszabadultak az elnyomástól.
Így hát az első világháború után létrejött a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság. Persze aztán a következő száz év tökéletesen rávilágított arra, hogy a szláv népek sok mindenben remekek és kimagaslóak, azonban az nem a közös eredetükben rejlő összefogás ereje. A később megalakult Jugoszláv műállam a nyugat és a kelet között lavírozva erőszakkal tudta csak egyben tartani magát.
Szerbia, mint az észak-balkáni "zászlóshajó" még mindig az "orosz" nagytestvér függésében él, elvakult politikusaik megszállottan követik Vlagyimir Putyint. Azonban érdemes megjegyezni, hogy egyre több szerbnek kezd megjönni az esze, hogy kár ennyire ráfüggni Oroszországra.
Olvass tovább...
Eközben a szerbek legnagyobb ellenlábasának számító horvátok szerencsésen a maguk útját járják, és a maguk szerencséjének kovácsai. Trianon után igazi tengerparti nép lettek, és az elmúlt évtizedekben Európa egyik legnépszerűbb nyaralási úti célja lett Horvátország. Az egyik legszebb gyémántjuk a sok közül Dalmácia fővárosa. Zadar (hagyományos magyar nevén Zára) kiemelkedő jelentőséggel bíró kikötőváros. Zadarban járt nemrég az egyik legnépszerűbbnek számító hazai videós, Magyarósi Csaba. A youtuber pedig nem felejtette el megmutatni Zadar egyik rejtélyes csodáját.
Ez pedig nem más, mint az a jelenség, amikor szinte megszólal a város kikötője. Műalkotás jelleggel használták fel a készítők Zadar és a tengeri adottságait, ez a különleges zene egyenesen vonzza a turistákat. Erről készített kis mementót Magyarósi Csaba a rajongói számára: