
Ez a 10 darab 5 forintos kétmilliót ér, van rajtuk egy felirat, ami miatt különlegesek
Olvass tovább...
Ha ilyen pénzeket találsz, megütötted a főnyereményt, rengeteget ér!
Az MNB időről időre bevonja a régi bankjegyeket, ezek helyett modernebb biztonsági elemekkel ellátott bankókat adnak ki, ezek után bevont pénzekkel már nem lehet többé fizetni, de még hosszú évekig lehetőség van a beváltásukra. De biztosan megéri leadni a régi bankjegyeket, vagy inkább őrizzük meg azokat?
A válasz nem olyan egyszerű, mint gondolnánk, a legtöbb esetben ugyanis akkor járunk a legjobban, ha beváltjuk ezeket a pénzeket, ám minél régebbi és minél jobb állapotú, annál nagyobb az esély arra, hogy a gyűjtők többet kínálnak a névértéküknél.
Olvass tovább...
Még jobban járhatunk, ha sorszámkövető példányokkal van dolgunk, ezek ugyanis már jóval többet érnek. Ha pedig alacsony sorszámúak is emellett, úgy százezreket, sőt, akár még milliókat is érhetnek ezek a papírpénzek.
A régi papír kétszázasok különösen értékesek lehetnek ilyen szempontból, hiszen nem készült belőlük túl sok, a többségük pedig nem gyűjtőknél végezte, hanem a forgalomban, ezért aztán az igazán szép állapotú, korai sorszámúak igazán ritkák.
Olvass tovább...
Ha magas sorszámúak, jó esetben akkor is kaphatunk értük néhány tízezer forintot (minél több van belőle, annál értékesebb), de a Vaterán most egy FD sorozatból származó, alacsony sorszámú (67-es, 68-as) páros jelent meg, ami igazi kuriózumnak számít, így aztán az árát is megkérik, a hirdető 845 ezer forintért kínálja.
Az már más kérdés, hogy melyik gyűjtő hajlandó ennyit adni érte, mindazonáltal az FD sorozat darabjai szólóban is értékesek, az árszórás azonban jelentős, néhány tízezerért és több százezerért is találhatunk látszólag hasonló darabokat, így érdemes nagyon alaposan átgondolni, hogy mennyit adunk érte!
A bevont, de még beváltható bankjegyeket az MNB honlapján is felsorolják, arról pedig, hogy melyek a legértékesebb magyar papírpénzek, ebből a videóból tudhattok meg többet: