promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ezért hívják a magyarok kedvencét hitlerszalonnának, még ma is kapható néhány helyen

Ezért hívják a magyarok kedvencét hitlerszalonnának, még ma is kapható néhány helyen

Borítókép:  A kép illusztráció. Forrás: Profimedia
Színes
Kategória fejléc

Hazánkban rajongva imádják a hitlerszalonnát, de már csak kevesen tudják, mi is ez valójában.

A hitlerszalonna

Semmi köze sem a húsfélékhez, sem a történelem egyik legkegyetlenebb diktátorához, mégis Adolf Hitlerről nevezték el ezt a magyarok által igencsak kedvelt finomságot. Nevét onnan kapta, hogy Hitler a második világháború alatt parancsba adta a vegyészeinek, hogy találjanak valami biztos megoldást, amivel meg lehet előzni Németországban a súlyos éhínséget.

A vegyészek megoldása egyaránt tartalmazott emberi fogyasztásra alkalmas állati és növényi fehérjéket, ásványi anyagokat, és vitaminokat. Ez az élelmiszer nem csak a civileknek, hanem a katonáknak is nagyszerűnek bizonyult. Az új finomság nemcsak Németországban, hanem Magyarországon is nagyon gyorsan elterjedt, ahol a romló élelmiszer-ellátást próbálták meg jobbá és változatosabbá tenni.

A megalkotott ínyencség tulajdonképpen egy vágható édesség volt; egy szilárd, gyümölcsökből készült csemege, amit a nagymamáink a buktákba sütöttek bele. Ma ezt úgy ismerjük, mint gyümölcsíz vagy sütésálló lekvár, és sok esetben a gyümölcssajthoz hasonlítják.

Ez a retro finomság mára szinte teljesen eltűnt a boltokból, de ha az interneten rákeresünk, még mindig el tudjuk kapni egy-két helyen. De egyébként otthon sem bonyolult elkészíteni.

Így készül

Nem kell hozzá semmi más, csak lekvár vagy dzsem, amit alaposan felforralunk, majd beleteszünk sok étkezési keményítőt, amivel besűrítjük. Fontos figyelni arra, hogy a keményítőt ne sok vízzel hígítsuk, mert a lekvár vagy a dzsem nem biztos, hogy elbírja.

Az elkészült gyümölcsíz vagy otthoni hitlerszalonna tökéletesen sütésálló; ha valamilyen édes, gyümölcsös finomságot akarunk sütni, akkor mindenképpen ilyennek töltsük meg.

forrás: Proaktívdirekt