Ez a legcsúnyább vármegyeszékhely Magyarországon? A helyiek is így gondolják
Olvass tovább...
Valójában nagyon szomorú dolog történt a pékségben, ami nem néhány zsemléről szólt.
Valószínűleg mindenki megtapasztalta már az elmúlt évek drágulását, ha máshol nem, hát az élelmiszerboltokban, ahol az alapvető termékek ára is olyan mértékben ugrott meg, ami az átlagembert erőteljes spórolásra sarkallja. Ez utóbbival alapvetően még nem is lenne probléma, hiszen rengeteg a pazarlás, a túlfogyasztás pedig minden szinten káros hatással van a minket körülvevő világra.
Szerencsére Magyarországon is egyre többet tesznek azért, hogy a már nem „polcképes”, de még fogyasztható ételek, gyümölcsök, zöldségek ne a kukában végezzék, hanem kedvezőbb áron hozzájuthassanak a vásárlók. A pékségekben leginkább kizacskózott, édes vagy sós pékárukkal találkozhatunk, melyek előző napról maradtak meg, és ugyan frissként már nem árulhatják, még bőven fogyaszthatók.
Olvass tovább...
Ezek jóval olcsóbbak, mint a friss pékáruk, és mivel már egy minőségibb kifli vagy zsemle is több száz forintba kerül, nem csoda, hogy szinte harc folyik ezekért a csomagokért. Szó szerint. Egy ilyen történetről számolt be olvasónk:
„Hazafelé beugrottam a közeli pékségbe, előttem két vásárló volt, az egyik hosszasan válogatott, de aztán lemondott az édes péksütikről, mondván túl drágák. Az eladó kedvesen felhívta a figyelmét arra, hogy a pult tetején lévő csomagokban sokkal olcsóbban juthat hozzá az előző napról megmaradt ételekhez, a férfi pedig örömmel válogatott közöttük. Végül úgy döntött, hogy a négy megmaradt csomagból hármat elvisz. Ekkor mordult fel mögötte a másik vásárló: »jó lenne, ha másnak is hagynál«. Az előtte lévő figyelembe sem vette, ám ekkor az agresszív férfi az eladót is szidni kezdte, hogy minek mondta el neki, hogy azok olcsóbbak. Ekkor már szópárbaj alakult ki, mire a férfi leverte az egyik ilyen csomagot a pultról, és a zsemlék szétszóródtak a földön.”
Olvass tovább...
„Ekkor már az addig nyugodt vásárló is hangosan távozásra szólította fel a mögötte állót, aki hirtelen közelebb lépett hozzá. Végül az eladó kiabálva zavarta ki, mondván szégyellje magát, hogy más ételét elpocsékolta és a földre dobálta. Az egész helyzet egyszerre volt ijesztő és szomorú, hiszen ha a pénztelenség és a frusztráció már néhány zsemle miatt ilyen irigységet szül, akkor tényleg komoly gondok vannak a társadalmunkban”
– írta.
Berlinben ez így működik, talán itthon is meg lehetne próbálni: