promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Meglepő, mit jelent a LEGO neve, álmodban se gondolnál erre

Meglepő, mit jelent a LEGO neve, álmodban se gondolnál erre

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc

Ezt jelenti a LEGO neve, latinul még durvább.

A LEGO a világ elsőszámú építőkockája, illetve az egyik legismertebb és legnépszerűbb játéka. De hogy mit jelent maga a LEGO neve, azt csak nagyon kevesen tudják. Idén 93 éve már, hogy elkezdődött a híres építőkockák története, amellyel kapcsolatban már több szakértő is pozitív, elismerő véleményt fogalmazott meg, mivel úgy találták, hogy a legózás nagyban hozzájárul a gyerekek fejlődéséhez, és a kreativitásukat is segíti.

Mit jelent a LEGO neve?

Magát a vállalatot egy dán asztalos, Ole Kirk Christiansen alapította 1932-ben. Kezdetben a LEGO még csak fából készült kockák voltak, amiket a fiainak készített. Hozzá kell tenni, hogy ekkor még nem is LEGO volt a neve, ezt csak négy évvel később kapta meg.

Az pedig, hogy az eleinte fa építőkockákat műanyagra cserélték le, csak az 50-es évek elején került sor, miután Christiansen meggyőzte a fiát, hogy próbálják meg világszerte eladni a játékot. Először még Automatic Binding Bricks néven dobták piacra, de nem voltak túl sikeresek vele; ezután módosították a kockákat, ekkor kapták meg a ma ismert szerkezetüket és a LEGO logót.

A neve jelentése pedig nagyon meglepő, valószínűleg még maga Christiansen sem volt tisztában vele, hogy latinul mit takar ez a szó.

Maga a LEGO a Leg Godt dán szavakból tevődik össze, amit azt jelenti, hogy "játssz jól", de a Mirror nevű brit lap szerint latinul is van neki egy jelentése, mégpedig az, hogy "összerakom".

Hozzá kell tenni, hogy a cégalapítónak volt egy másik ötlete is a névre, a Legio, de ezt végül elvetette.

A LEGO Csoport 2012-ben ünnepelte 80. évfordulóját, ekkor készült egy rövid animációs film a LEGO történetéből, ami az 1932-től 1968-ig terjedő időszakot meséli el.