promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Rendszeresen kihívják a rendőröket az erdőben gépfegyverekkel bujkáló, terepruhás airsoftosokra, pedig semmi rosszat nem csinálnak

Rendszeresen kihívják a rendőröket az erdőben gépfegyverekkel bujkáló, terepruhás airsoftosokra, pedig semmi rosszat nem csinálnak

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Egyeseknek nem tetszik, ahogyan szórakoznak az erdőben, hiába teszik teljesen legálisan.

Valószínűleg a legtöbben már hallottak a paintballról, amikor terepruhába és maszkba beöltözött emberek színes festékgolyókkal lövik egymást egy különleges pályán. A csapatépítő tréningek kedvelt játéka teljesen ártalmatlan, amennyiben minden szabályt betartunk, csupán néhány lila foltot gyűjthetünk, cserébe viszont igazi élményt kaphatnak a résztvevők.

Ennek kicsit drágább és bonyolultabb változata az airsoft, melynek lényege hasonló, azonban itt műanyaggolyós, a valódihoz megszólalásig hasonló fegyverekkel vannak felszerelkezve a játékosok. Ez már jóval drágább mulatság, és sokan egészen komolyan veszik, ám hasonlóan a paintballhoz, itt is szükség van az elővigyázatosságra, így a maszk alap, mint ahogy a helyszín biztosítására is kiemelt figyelmet kell fordítani, hiszen aki meglátja a maszkos-fegyveres embereket az erdőben mászkálva, az könnyen megijedhet.

Mi történik, ha kihívják a rendőröket?

Ilyen meglehetősen gyakran elő is szokott fordulni, és az sem ritka, hogy kihívják a rendőröket a pályára, mint amiről egy youtuber is beszámolt. De mégis mit lehet tenni, ha megjelennek az egyenruhások, akiknek valódi fegyverük van?

Az első és legfontosabb, hogy a játékosok tegyék le az airsoft fegyvert, és tájékoztassák a szervezőt, aki tisztázza a helyzetet és közli a rendőrökkel, hogy területhasználati engedéllyel tartózkodnak a helyszínen és játékot játszanak. Semmi helye nincs odaszólogatásnak, a rendőrök amennyiben mindent rendben találnak, percek múlva már ott sem lesznek, és folytatódhat tovább a játék.

Azt mindenesetre érdemes észben tartani, hogy egyesek számára ijesztőek lehetnek a valóságosnak tűnő fegyverek, és ebben az esetben az is érthető, ha valaki biztonsági megfontolásból értesíti a hatóságokat.

Ettől függetlenül az airsoftban semmi illegális nincs, a szükséges elővigyázatosságok betartásával pedig egy igazán különleges játékban lesz része azoknak, akik úgy döntenek, hogy kipróbálják.

A játék a 70-es években, Japánból indult hódító útjára, és ma már Magyarországon sem számít különlegességnek. Mostanra a világ minden táján találkozhatunk ezzel az amúgy meglehetősen drága hobbival – csak a fegyverek több tízezer vagy százezer forintba kerülhetnek, és az egyéb kellékekről akkor még nem is beszéltünk. Szóval nem „gyerekjáték” és vélhetően senki nem kockáztatja meg, hogy a hatóságokkal összetűzésbe kerüljön a hobbija miatt.