A magyar válogatott legújabb sztárja egyetlen dolgon lepődött meg külföldön

Vitális Milán lehet a szurkolók kedvence az AEK-nél, ahol már nagyon várta Varga Barnabás is.
Az elmúlt hétvégén máris debütált az AEK Athén együttesében a magyar válogatott Vitális Milán. A 24 éves nyíregyházi származású középpályás csúnyán összeveszett klubjával, a bajnok Győri ETO-val, így nem meglepő módon túladtak rajta. Vitálisért 2,5 millió eurót fizetett az AEK, akik a múlt hét csütörtökön egyeztek meg mindenben a focistával. Alig két nappal később már a pályán is volt a már nyolcszoros válogatott tehetség.

Szoboszlainak követeléseket írtak, Kerkezt hibáztatják a Liverpool újabb vereségéért
Olvass tovább...
Vitálisnak szerencséje volt, lévén úgy igazolhatott egy külföldi klubcsapathoz, ahol már egy honfitársa és régi ismerőse várta. Ugyanis az athéni gárdánál játszik a szintén válogatott Varga Barnabás is. A korábbi Fradi-támadó idén januárban szerződött az AEK-hez, amellyel rögtön meg is nyerte a bajnokságot Görögországban. Vitális azonnal a kezdőcsapatban kapott helyet Marko Nikolic vezetőedzőtől, ami a gyors beépítés jele a közelgő Bajnokok Ligája-selejtezős rájátszás előtt.
Az AEK görög bajnokként csak a kvalifikáció hajrájában csatlakozik. A sárga-feketék a bolgár Levszki vagy a kazah Kajrat ellen fognak meccselni a BL-alapszakaszos szereplésért.
Az esélyek egyértelműen az AEK mellett szólnak, akik számos felkészülési meccsen bizonyítottak a nyáron. Most éppen a Kallithea ellen nyertek 4-0-ra. Vitális azonnal jó produkcióval mutatkozott be a barátságos mérkőzésen. Gólt is szerzett, de a szünet után már az öltözőben maradt. A második félidőre viszont Nikolic mester már becserélte Varga Barnabást is, aki azonban nem tudott betalálni.

Újabb csatát vesztett a közmédia, ezeket a sztárcsapatokat más TV-csatornán láthatjuk ezentúl
Olvass tovább...
Vitális természetesen örömmel nyilatkozott a lefújás után. A tőle megszokott őszinte örömmel beszélt arról, hogy mennyire meglepte a görög szurkolók lelkesedése:
„Nagyon furcsán érzem magam. Furcsa egy barátságos mérkőzésen játszani több mint 15 000 ember előtt. Nem vagyok hozzászokva. Várom, hogy hivatalos mérkőzést éljek át az AEK szurkolóival.”
- idézte a fiatal magyar légiós a Gazzetta.gr honlapja az újabb AEK-győzelmet követően.
