promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Sport & Szabadidő

Megalázta a Fradi az Exatlon Hungary sztárját, ezért lett újpesti és felcsúti kedvenc belőle


Megalázta a Fradi az Exatlon Hungary sztárját, ezért lett újpesti és felcsúti kedvenc belőle
Borítókép:  Profimedia (illusztráció)

Megdöbbentő és megható gyerekkori traumájáról mesélt a magyar válogatottságig eljutó csatár.

Még mindig talpon a TV2 történetének leghíresebb és legnépszerűbb ügyességi vetélkedőjében a magyar válogatottnál korábban kerettagságig eljutó Lencse László. A győri születésű csatár az NBI első igazán ismert játékosa, aki eljutott az Exatlon Hungary mezőnyébe. A 38. születésnapja előtt álló futballista ugyan nem számít már fiatalnak a profi sportban, azonban a tévéműsorban több hétnyi dominikai erőpróba után is kicsattan az erőtől. És mindeközben nem felejt el roppant érdekeseket nyilatkozni sem. A minap a Fradival kapcsolatos érzéseiről mesélt.

Lencse László egyre közelebb van ahhoz, hogy megnyerje a férfiak versenyét az Exatlon Hungary idei kiadásában, ami már az ötödik felvonása a műsornak az elmúlt években. A TV2 sikerműsora 2026-ban minden korábbinál erősebb mezőnyt vonultatott fel. A végjáték már a hétvégén esedékes, így mire véget ér az idei fociszezon, úgy fináléjához ér az Exatlon is. 

Igaz, Lencse már évek óta nem a magyar bajnokság első osztályában játszik.

A szigorú tekintetű csatár még 2021-ben hagyta hátra az NBI-et és az MTK-t, ahol még csapatkapitány is volt. A felnőtt válogatottban végül pályára nem lépő veterán korábban megfordult a felcsúti Puskás Akadémiában, illetve az Újpestben és a Videotonban is. De alapvetően a győri Gyirmót és az MTK neveltjének számít. A két bajnoki címét a Hungária körútiakkal és a Vidivel érte el. 

Lencse az Exatlon adásában mesélt arról, hogy annak ellenére, hogy a riválisokat erősítette, egy nap szívesen kipróbálta volna magát a Ferencváros színeiben. Azonban ez nem adatott meg neki. Sőt, a reality-sztárrá avanzsált sportolónak külön gyerekkori traumája alakult ki a Fradi miatt: 

"Nagyon szerettem volna a Fradi-tábor előtt lenni, mindig magával ragadott az a hangulat, amit az FTC szurkolói csináltak. Az is bennem volt, hogy egyszer majd szeretnék játszani abban a csapatban. Szóval izgatott voltam, vártam a rangadót. Aztán egyszer csak odament a labda a drukkerek elé, én pedig odamentem, és teljesen ledöbbentem, mert köpködtek, szidtak engem, az édesanyámat, a származásomra tettek megjegyzést. Az edzőnk megkérdezte apukámat, hogy mi van a gyerekkel, miért nem jön edzésre. Mert nem akarok – válaszoltam én. Aztán egyszer csak apa megragadott, elvitt újra edzésre, és onnantól már nem volt visszaút."

- nosztalgiázott arról, hogy miért akarta gyerekként abbahagyni a focit a nehéz sorsú támadó. 

Az Exatlon legfrissebb számai hihetetlenek: