
Otthagyta az ATV-t a legendás műsorvezető, ez most a foglalkozása, óriási a meglepetés
Olvass tovább...


Az írek elleni vereség óta folyamatosan téma a kapitány jövője.
Ha azt mondjuk, hogy a magyar válogatott írek elleni veresége komoly hullámokat vetett a hazai futballrajongó közegben, minden bizonnyal enyhén fogalmazunk - akárhogy törjük a fejünket, nem igazán jut eszünkbe még egy mérkőzés, aminek a kapcsán a hivatalban lévő miniszterelnök soron kívüli beszélgetést tartott volna a televízióban Hajdú B. Istvánnal és Bognár Györgyyel.
Aki látta, egy darabig nem felejti fel, de a rend kedvéért idézzük fel: Magyarország az utolsó percig pótselejtezőt érő helyen állt, majd jött Troy Parrot, aki a 96. percben szerzett, a mérkőzésen már harmadik góljával 3-2-re megfordította az állást, ezzel az eredménnyel pedig az írek mehettek a pótselejtezőre, hazánk válogatottja sorozatban a tizedik alkalommal maradt le a világbajnokságról.

Olvass tovább...
Nagyjából a lefújás pillanatában felmerült a szövetségi kapitány, Marco Rossi felelőssége: maga a kapitány is úgy fogalmazott a meccs utáni értékelésében, hogy le kell ülni az MLSZ vezetésével a jövőről beszélgetni.
A szurkolók közül sokan kifogásolták a védelemben az utolsó percben végrehajtott cseréket, sokan nyilvánultak meg úgy, hogy Rossival elfáradt a csapat. A futball azonban nem demokratikus közeg, nem a szurkolók fognak dönteni a kérdésben: jövő kedden ül le az MLSZ tárgyalni Rossival - a hazai futballszakemberek közül azonban már többen is kifejtették a véleményüket a kérdésben.

Olvass tovább...
A 24.hu stábja is egy több, mint egy órás beszélgetést szentelt a magyar futball jelenlegi állapotának, a műsorba pedig meghívták Kéri András Dánielt, a Juventus Academy edzőjét is, aki sok egyéb mellett Marco Rossi jövőjéről is elmondta a gondolatait.
A szakértő úgy gondolja, hogy Rossinak maradnia kéne, méghozzá azért, mert szerinte a váltásnak csak akkor lenne értelme, ha lenne készen valamilyen terv a helyettesítésére - ráadásul olyan terv kéne, amiből egyértelműen kimutatható, hogy az új szakember miben lenne jobb.
Mivel ilyen stratégia nincs, ráadásul Rossinak 2030-ig élő szerződése van, ezért szerinte maradnia kéne az olasz/magyar kapitánynak - csak azért, hogy más legyen a válogatott vezetője, nincs értelme lecserélni.
A teljes beszélgetés itt megtekinthető, a cikkben tárgyalt téma 11:40-től: