
Magyar Péter rendkívüli üzenetet küldött a balhés Szoboszlai Dominiknek
Olvass tovább...
A szakértők megfejtették a magyar miniszterelnök legnagyobb személyes mozgatórugóját.
A 24.hu kedvenc sport podcastjében, a Ziccerben egy különleges adásra került sor, Kálnoki Kis Attila és Kele János vendége ugyanis a rivális 444.hu és a Győzelmi kényszer című könyv szerzője, Rényi Pál Dániel volt. A szakértővel a két műsorvezető egy nagyon érdekes beszélgetést folytatott le, hiszen nem másvalaki volt a központi téma, mint Orbán Viktor. Kele ugyan korábban a Momentum mozgalom színeiben próbálkozott a politikai életben, ám szerencsére a minap inkább a magyar miniszterelnök és a foci kapcsolatáról elmélkedtek.
Olvass tovább...
Mint ismert, a Fidesz és a magyar kormány első embere igazi futballrajongó volt világéletében, és még 40 éves kora környékén is igazolt labdarúgó volt, az akkor még amatőr Felcsút színeiben. Szülőfalujában akkoriban játszott hétvégi játékosként a legtöbbet, amikor 2002. és 2010. között a pártja ellenzékben működött, így valamivel több szabad ideje volt. Aztán, emelkedett a tét. Orbán Viktor már régen visszavonult az aktív amatőr focitól, amikor újra miniszterelnökké választották. Ezzel együtt mégsem fordított hátat kedvenc hobbijának. Egyrészt addig intézkedett, amíg nem sikerült elérnie, hogy régi barátja, Csányi Sándor végre vállalja el a Magyar Labdarúgó Szövetség vezetését. Másrészt létrehozta közvetett módon a Puskás Akadémiát.
A miniszterelnök szakmai támogatást Mezey Györgytől kapott. A magyar válogatott egykori szövetségi kapitánya (aki utolsóként vezette ki a nemzeti csapatot vb-re, 1986-ban) 83 éves jelenleg, és a visszavonulása előtti utolsó munkája volt a Puskás Akadémia működési rendszerének kidolgozása, NBI-be felküzdése. Mezeyn és a szakértelmén túl szükség volt még pénzre, ezt pedig Mészáros Lőrinc teremtette elő akkor, és azóta is.
Olvass tovább...
Igaz, a Ziccerben elhangzik, hogy azért a Puskás Akadémia rendesen kiveszi a részét az állami sporttámogatási rendszerből is. Eddig is tudtuk, de a podcastben valóban elhangzik megerősítésként, hogy Orbán Viktor valóban a gyerekkori álmait igyekszik megélni a felcsúti együttes sikereivel. Felhozzák, hogy a közelmúltban adott nyilatkozatain is látszik, hogy másként működik politikusként, és másként akkor, amikor a fociról beszélhet. Újra a fiatal Orbán jön elő, aki hadarva adja elő elméletét a kedvenc sportága működéséről:
„Az egyetlen helyszín vagy szakrális tér, ahol Orbán valahogy nem politikus, az a stadion, ahol tényleg ilyen. És itt is kicsit az az ember érzése, mintha egy lelkes gyerek beszélne az álmairól. Nyilván ennek a magyar labdarúgáson látjuk a nyomát, azt, ahogy ő gondolkodik a futballról meg egyáltalán, ahogy amit ő gondol erről a játékról, ami nem egy játék. Nekem ez volt a legfeltűnőbb, hogy például Orbán beszél erről, hogy a 66-os csapatot idealizálja, ami az ő gyermekkori csapata, ugye a mai válogatottban is azt keresi. Érzed, hogy amikor beszél az Akadémiáról, néha úgy beszél, hogy hát az edző rakja össze a csapatot. Máskor meg a teljes a stratégiáról úgy beszél, mint amit ő maga alakít ki, tehát, hogy van egy ilyen állandó kettősség benne. Ennek van egy ilyen gyermeki része, ami persze az ember megmosolyogtatja. Ez a stadionba, ez az öltözőbe bejárás ugye, amiről nagyon szerényen azt mondja, hogy kétszer fordult elő, de hát tudjuk, hogy azért ez nem teljesen igaz. Hiszen már 1998-ban ott volt a portugálok ellen az öltözőben, és később elment a tatai edzőtáborba is.”
- meghívott szakértő, Rényi Pál Dániel.
Szinte minden elhangzott mondat aranyat ért a Ziccer adásában: