Orbán Viktor régi barátja mindent elmondott, pontokba szedve sorolta, mi vezetett idáig

Újra megiramodott a politikai közbeszéd Magyarországon.
Orbán Viktor egykori barátja váratlanul megszólalt
Tisztán látszódik, hogy az elkövetkező időszakra is tele leszünk politikai témákkal, hiszen egyre és másra történnek a nagy bejelentések, és olyan emberek szólalnak meg a múltról, akik korábban nem vagy csak nagyon keveset beszéltek. Balásy Gyula, a Lounge tulajdonosa, a korábbi kormányzat egyik preferált kommunikációs vállalkozója például a Kontrollnak adott érzelmes interjút, amelyben azt is bejelentette, hogy a cégeit átadja a magyar államnak.
Az interjú nem várt kommentcunamit indított el, rengeteg politikai tartalmú beszédet gerjesztett a tévében, a Fidesz részéről is sokan megszólaltak, többek között Deutsch Tamás is:

Valójában ezért nem ül be Orbán Viktor a Parlamentbe, kiderült, hogy mi várt volna rá a Tisza részéről az üléseken?
Olvass tovább...
Fodor Gábor elmondta, mi vezethetett idáig - a Fidesz vereségének mik lehettek az okai
Ám sok helyen még ezeknek az ügyeknek a kapcsán is mindig az elsőrendű kérdés az, hogy vajon mi okozhatta a Fidesz brutális vereségét a Tisza Párt ellenében a 2026-os választásokon. A szakértő, Fodor Gábor, Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője, aki Orbán Viktor régi barátja, több meglepő pontban foglalta össze a vereség okait az InfoRádió műsorában.
Fodor Gábor hét okot hozott fel arra, hogy miért veszítette el a választásokat a Fidesz:
- Az Európai Unióhoz való viszony - szerinte a Fidesz túlment egy határon.
- Az orosz kapcsolat - sokkal komolyabb távolságtartó viszonyt kellett volna ápolni az oroszokkal a Fidesznek Fodor szerint.
- Gazdasági válság - az Európai Unióban rekordot állítottunk be inflációban.
- Az úgynevezett kegyelmi-ügy - ennek eredményeként egy morális megroppanás történt a Fidesznél.
- Hibák a kampányban - a háború került a középpontba.
- Kontrollvesztés - többek között eltűnt az értelmiségi háttér a Fidesz körül.
- A választójogi törvény módosítása - még aránytalanabb lett Fodor szerint.
@inforadio_infostart Hosszabbítás nincs: 7-szeres KO. Fodor Gábor volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője volt a vendégünk az Inforádió Aréna című műsorában. A teljes beszélgetés itt érhető el: https://youtu.be/MpJhXG06fSQ
♬ eredeti hang - InfoRádio-Infostart

Lemondott a parlamenti munkáról, a foci-világbajnokságon tölti a nyarat Orbán Viktor - Ő lehetne az M4 Sport szakértője?
Olvass tovább...
