
Megrohamozták a magyar pénzváltókat, súlyos baj van az Euróval?
Olvass tovább...
Nehéz volt az eredetinél erősebb videót készíteni, sikerült.
Ha azt mondjuk, magyar sorozat, a legtöbb embernek két produkció szokott eszébe jutni: a Barátok közt és a Szomszédok. A Szomszédok volt a korábbi, az "taposts ki az utat" a formátum előtt itthon - egyedülálló abban is, hogy a rendszerváltás előtt kezdődött, de folytatódott utána is.
Akkoriban az ország meglehetősen nagy része követte a lakótelep kalandjait, a mából visszatekintve viszont már erősen "megkopott" a formátum, sok jelenet tűnik mókásnak, a stílus felett is eljárt az idő.
Olvass tovább...
Pontosan ezek miatt a dolgok miatt viszont a sorozat kiválóan parodizálható is. A Szomszédok egyik legjellegzeteseb része a végén hallható bölcsességek voltak, amikor a különböző szereplők igyekeztek minket ellátni magvas gondolatokkal - lássuk be, nem túl magas filozófiai magasságokban.
Egy az interneten most felbukkant videóban pontosan ezt a vetületét használták ki a Szomszédoknak - az áldozat pedig Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
Olvass tovább...
Mint az bizonyára mindenki előtt ismert, a kormány az elszabaduló árak elleni intézkedésként árrésstopot vezetett be különböző termékekre. Első körben csak bizonyos alapvető élelmiszerekre, ám azóta már bővült a termékek köre, most már több higiéniai termékre is kiterjesztették az intézkedést.
Nagy Márton emiatt szemmel láthatóan igen boldog volt, egyik kollégája segítségével egy rövid videót is forgatott, aminek célja felhívni a figyelmet az intézkedés hasznosságára. A videón a nemzetgazdasági miniszter beszáll a liftbe, majd a kollégája kérdésére közli, hogy mivel bevezették az árrésstopot, indul is a boltba fogkrémet venni, és mivel árrésstop van, akkor már gyorsan vesz kettőt, hogy jusson a gyerekeinek is.
Bár Nagy Márton nem paródiának szánta, az interneten kegyetlen - rámontírozták a Szomszédok zenéjét, a végeredmény pedig meglepően hiteles lett, tényleg olyan a stílus, mintha az telenovella egyik jelenete lenne.