
Választási vereséggel felérő hibát követett el Orbán Viktor, egykori politikustársa tálalt ki
Olvass tovább...
Régóta követelik már a miniszterelnöki vitát, ekkor valósulhat meg.
A politikai viták egyes országokban nagy múltra tekintenek vissza, jó példa erre az Egyesült Államok, ahol Donald Trump Joe Bidennel és Kamala Harris-szel is összecsapott, ami jelentősen befolyásolta a választások végeredményét.
Egy elnökjelölti vagy miniszterelnök-jelölti vita erős és kétélű politikai fegyver, és általában azok szorgalmazzák, akik ellenzékben vannak, hiszen egy ilyen esemény során olyan témák is felmerülhetnek, melyeket az épp regnáló hatalom tudatosan kerül vagy tompít.
Olvass tovább...
A vitát, még ha meghatározott témák mentén is halad, a politika egyik legfontosabb nyílt kommunikációs eszközének tartják. Nem összetévesztendő az alákérdezős interjúknak, ahol csak olyan témák merülnek fel, melyek nem kellemetlenek és a pozitív képet erősítik.
Nem véletlen, hogy bizonyos helyzetekben kifejezetten kerülendő egy ilyen esemény, nagy fokú társadalmi-politikai polarizáltság esetén óriási arcvesztést okozhat ugyanis egy olyan vita, ahol a hatalom „vesztesen” hagyja el a színpadot.
Olvass tovább...
A kérdés régóta izgatja a magyar közvéleményt, csakúgy, mint 2022-ben, amikor Márki-Zay Péter is vitára hívta Orbán Viktort. Erre azonban nem került sor, és valószínűleg csak egyetlen egy esetben nyúlnak ehhez az eszközhöz a kormánypárt részéről.
Szakértők szerint a vita akkor valósulhat meg, ha túl veszélyesnek érzik a Tiszát a Fideszre nézve. A közvélemény-kutatásokat tekintve ez már most reális lehet, ugyanakkor a kormányközeli intézetek egészen más eredményeket mérnek, mint a többi közvélemény-kutató, melyek közül 2022-ben több is jelentősen túlmérte az ellenzéki összefogást, illetve alulmérte a Fideszt.
Az Orbán Viktor – Magyar Péter vita kérdése kapcsán Török Gábor is megnyilvánult, kiemelve, hogy érdemes belenézni – még nyelvtudás nélkül is – a romániai elnökjelölti vitába, amely mintegy 4 órásra nyúlt: