
Egy koreai lány olyat mondott a magyarokról, ami óriási butaság
Olvass tovább...
Senki sem csodálkozik azon, hogy az észak-koreai diktátor nyíltan támogatja a háborúzó Oroszországot, Kim Dzsongun és Putyin elnök legutóbbi húzása azonban már bőven túllép a jó ízlés határain.
Észak-Korea azon kevés államok közé tartozik, akik nyíltan vállalják, hogy Oroszországot támogatják az Ukrajna elleni háborúban. A bő három éve zajló fegyveres konfliktusban fontos mérföldkövet jelentett, amikor a Kim Dzsongun által vezetett kommunista állam mintegy 10-12 ezer katonát vezényelt a frontra az orosz csapatok megsegítésére.
Az akció meglehetősen rosszul sült el, a Reuters szerint eddig 4700 főre tehető az észak-koreai veszteség, amiben az elesettek mellett a sebesültek és fogságba esettek is benne vannak. Ez azonban nem szegte kedvét Kim Dzsongunnak, a diktátor most újabb – immár botrányosnak nevezhető – segítségnyújtást vállalt Putyin elnök számára.
Ezúttal nem a hadsereget, hanem a hátországot és a hadigazdaságot próbálja megtámogatni, ami szintén ezer sebből vérzik a harcok kirobbanása óta. Becslések szerint nagyjából 1,5 millió ember hiányzik jelenleg az orosz munkaerőpiacról, ami a munkaügyi minisztérium szerint 2030-ra akár 2,4 millióra is emelkedhet.
Olvass tovább...
Ezen enyhítene most Kim Dzsongun, aki a hírek szerint első körben 15 ezer észak-koreai munkást vezényelt át Oroszországba, mégpedig annak is a távol-keleti részébe. A legmostohább körülmények közt, napi 8 óránál lényegesen többet, és az átlagosnál jóval kevesebb fizetésért dolgozó embereket máris
Elsősorban az építőiparban és a nyersanyag-előállításban számítanak rájuk, és a jövőben alighanem még nagyobb számban jelennek meg az orosz munkaerőpiacon. A háborúzó nagyhatalom számára óriási problémát jelent, hogy az elesett, sebesült, fogságba került bő egymillió férfit igen nehéz pótolni a gazdaságban.
A helyzetet bonyolítja, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa szerint a szankciók által sújtott Észak-Korea elvileg nem küldhetne munkaerőt külföldre. Az atomprogramja miatt büntetett országért Moszkva folyamatosan lobbizik, enyhítést próbál kiharcolni számára – és most már az is jobban érthető, hogy miért.
Közben éppen holnap, május 9-én ünneplik A győzelem napját Moszkvában (emlékezve a második világháború európai szakaszának lezárására), amelyen számtalan külföldi politikus is képviselteti magát. Végül ott lesz a betegeskedő szerb elnök, Aleksandar Vucic is, bár Litvánia és Lettország is megtiltotta, hogy repülőgépe átlépje a légterét.
Titkos bepillantás Észak-Korea mindennapi életébe:
Olvass tovább...