promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Ennyi forintot kapsz azonnal, ha teherbe esel Oroszországban, drasztikus lépést jelentettek be

Ennyi forintot kapsz azonnal, ha teherbe esel Oroszországban, drasztikus lépést jelentettek be

Borítókép:  Profimedia
Politika
Kategória fejléc
Promotions

Százezrek haltak meg és milliók költöztek el a 2022 óta háborúzó Oroszországból és Ukrajnából. Nem csoda, hogy a szembenálló felek drasztikus lépésekhez folyamodnak.

A három éve tartó orosz-ukrán háború meglehetősen egyenlőtlen erők küzdelme. Elég, ha csak a szembenálló államok két paraméterét emeljük ki: a 145 millió lakosú, 17 millió négyzetkilométer kiterjedésű Oroszország próbálja térdre kényszeríteni a 40 milliós, 600 ezer négyzetkilométeres Ukrajnát.

A 2022 februárja óta tartó fegyveres konfliktus alaposan rajta hagyta nyomát a küzdő feleken. Az áldozatok száma (ez a halottakat, sebesülteket és fogságba esetteket jelenti) több százezerre rúg mindkét oldalon, sok millióan pedig a háború miatt választottak – feltehetőleg ideiglenesen – új hazát maguknak.

Ilyen helyzetben érthető, hogy mindkét ország rendkívüli intézkedésekkel próbál javítani a helyzetén. Nemrég Ukrajna jelentette be, hogy 20 ezer eurós (8 millió forintos) fizetségért kínál egyéves katonai szolgálatot a 18–24 éves állampolgárainak, most pedig Oroszországból érkeztek még ennél is meghökkentőbb hírek.

Számos körzetben a kormányhatóságok 100 ezer rubelt (mintegy 400 ezer forintot) ajánlottak fel azoknak az iskolás nőknek, akik teherbe esnek. A program 2025 és 2027 között tart a tervek szerint, és eddig már 40 régió csatlakozott hozzá.

A bejelentés szerint azok a lányok, akik várandósként vannak regisztrálva, egyszeri kifizetésben részesülnek. A 400 ezer forint Oroszországban sem számít egetverő összegnek, ezért egy tanulmányait folytató nőnek (egyetemistákról van szó) alaposan át kell gondolnia, hogy az iskolai kötelezettségei mellett magára vállaljon-e pluszban egy ilyen terhet.

Az orosz népességre 2017 óta a stagnálás jellemző. Egy nő átlagosan 1,32 gyermeknek ad életet, márpedig ez jelentősen elmarad attól a 2,17-es átlagtól, ami tényleges népességnövekedést jelentene az ország számára.

Putyin elnök már 2017-ben meghirdette a „Gyermekek évtizede” programot, amely részben a háború miatt egyelőre nem járt semmilyen eredménnyel. Most tehát arra törekednek, hogy a program utolsó három évét „megnyomják”, és ezáltal elkerüljék a teljes kudarcot.

Mi történik a finn-orosz határon?